Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’ta Artan Pis Koku Vatandaşları Çileden Çıkarıyor

Tarsus halkının uzun zamandır şikayetçi olduğu tavuk gübresi kokusu, vatandaşları isyan ettirdi.
Tarih: 22 Nisan 2020 Çarşamba 12:35
Tarsus’ta Artan Pis Koku Vatandaşları Çileden Çıkarıyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus halkının uzun zamandır şikayetçi olduğu tavuk gübresi kokusu, vatandaşları isyan ettirdi.

Kokunun bir an önce giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar ağır kokudan ,solunum yolu ile ağır sağlık koşullarına maruz kalmaktan korktuklarını dile getirdiler.

Tavuk kümeslerinden çıkarılan gübreler, ekinlerin kalktığı şu günlerde bir sonraki ekim dönemine hazırlık için tarlalara yayılıyor. Tarlalara yayılan gübreleri adeta üreme üssü olarak kullanan tavuk biti üvezler ise aşırı üreme yaparak kentin her yerini istila ediyorlar.

Gübre kokuları sıcakta şehrin üzerine kabus gibi çökerken, insanların üzerine yapışan üvezler de büyük rahatsızlık veriyor. Tarlalara dökülen gübreler yüzünden nefes almaya korkar olduklarını belirten vatandaşlar; “Pis koku evlerimizin içine kadar giriyor.

Covid-19 salgını nedeniyle hem sokağa çıkma yasağı hem de yaş kısıtlamasından dolayı evden çıkamayan vatandaşlar, havaların ısınması nedeniyle kokudan dolayı pencereleride kapatınca, adeta bunalıyorlar.

Vatandaşlar yıllardır bu soruna bir çare bulunamadığını, yetkili kişilerin bu problemi çözmek için gereken çalışmayı yapmaları gerektiğini ifade ettiler.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1