Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta 25 Temmuz'da darbeye tepki mitingi yapılacak

Tarsus “Darbeye Hayır, Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” toplantısında buluşarak darbe girişimine tepki gösterecekler.
Tarih: 24 Temmuz 2016 Pazar 13:16
Tarsus'ta 25 Temmuz'da darbeye tepki mitingi yapılacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus “Darbeye Hayır, Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” toplantısında buluşarak darbe girişimine tepki gösterecekler.
 
Tarsus Kent Konseyi tarafından düzenlenecek olan toplantı, 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü saat 17.30’da Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek.
 
Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Şevket Can, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılacağı toplantıda, darbe girişimi protesto edilecek.
 
Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamada, 15 Temmuz gecesi anayasal düzene, demokrasiye ve milletin iradesine karşı düzenlenen darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınadıklarını “15 Temmuz 2016 tarihi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti.
 
Bu karanlık darbe girişimi yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerini değil, Türk Milletinin tamamını hedef almıştır.  Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi elinde hiçbir materyal bulunmadan ve tankların önüne kendilerine siper ederek ve bu uğurda hayatlarını kaybetme bahasına ülkemizdeki huzuru ve birliği bozulmasına fırsat vermemiştir.
 
Ülkemizin bu sıkıntılı süreci hızla atlatması, güçlü bir demokrasi ile yoluna devam etmesi ve benzer girişimlerin bir daha asla yaşanmaması umuduyla, ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. 25 Temmuz’da Cumhuriyet alanında “Darbeye Hayır, Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” başlığıyla yapacağımız toplantıya tüm halkımız davetlidir.
 
 Cumhuriyet meydanındaki toplantımıza halkımız gücümüze güç katacaktır. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1