Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsuslu Zihinsel Engelli Çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Denize Götürüldü

Çocukların sevinci görülmeye değerdi.
Tarih: 30 Haziran 2019 Pazar 12:55
Tarsuslu Zihinsel Engelli Çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Denize Götürüldü
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin'in Erdemli ilçesinde, zihinsel engelli çocuklar aileleri ile birlikte ilk defa denize girmenin mutluluğunu yaşarken, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Çocuk Çalışma Grubu ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Şubesi'nin organizasyonu ile zihinsel engelli çocuklar için farklı bir organizasyona imza atıldı.

Özel araçlarla Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu Mahallesi'ndeki Zincirli Kuyu Plajı'na getirilen engelliler burada ilk defa denize girmenin mutluluğunu doyasıya yaşayarak eğlendi.

Vakıf Başkan Yardımcısı Müyesser Sancak, zihinsel engellerli ilk kez denizle buluşturulduklarını belirterek, Çocuklar denize girince nasıl mutlu oldularsa aileleri ve bizler de aynı mutluluğu yaşadık.

Tarsus ve Mersin'den 35 çocuğumuzu denize getirdik. Bunlar ilk kez denize giriyor, bu nedenle de çocuklarımız denize girerken yanlarında eğitmenler ve cankurtaranlar da hazır bulunuyor. Bize bu imkanı sunan mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz dedi.

Zihinsel engelli çocuklardan Yahya Ateş'in annesi Zehra Ateş, denize Tarsus'tan geldiklerini ifade ederek, İlk kez oğlumla birlikte denize geldik.

Bize önem verip denize getirdikleri için çok mutluyuz. Engelli çocuklar mutlu olursa bizde mutlu oluyoruz dünyalar bizim oluyor diye konuştu.
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1