Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsuslu Öğrencilerin Slovenya'ya Gezisi

Tarih: 14 Şubat 2019 Perşembe 22:15
Tarsuslu Öğrencilerin Slovenya'ya Gezisi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu geçen yıl kabul edilen, Eramus+ Projesi kapsamında, 28 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında proje ortaklarından Slovenya’ya okulun öğretmen ve öğrencileriyle giderek, ilk proje hareketliliğini gerçekleştirdi.

Proje kapsamında Polonya, Romanya, Mekadonya ortaklarından da katılımıyla Slovenya’da Osnovna Sola Dornberk ortaokulunda gerçekleşti.           

Proje Koordinatörü Okan Doğdu projenin konusunun ‘Sosyal Medya’ olduğunu ve bu projenin amacının sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumlu ve olumsuz yönlerini tüm çıplaklığı ile ortaya koymak olduğunu belirtti.

Bu kapsamda Slovenya’daki okulda sosyal medya ile alakalı bir makale yazma çalışması yapıldığını da sözlerine ekledi.

Proje Koordinatörü olan İngilizce Öğretmeni Okan Doğdu, Okul Müdürü Hüseyin Yıldız, Okul öğretmenlerinden Çağatay Mağaracı ile okulun öğrencilerinden Muhammet Baba, Büşra Ağaya, Melike doğan, Fatma Aleyna Kamaç, Slovenya’ya giderek, inanılmaz keyifli anlar yaşayıp öğretici-eğitici aktiviteler gerçekleştirdiler.

Birlikte resim çizip dans gösterilerine katıldılar. Kek ve yemek yaparken, ilginç anlar yaşadılar., Farklı kültür ve dilleri tanımak, birlikte çalışmak onlar için farklı bir deneyim ve fırsat oldu.

Slovenya’da gerçekleşen etkinlik sonrası Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Venedik gezisi de yaptılar.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1