Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsuslu Kahraman Jandarma Çavuş Veli Öz’e Vefa Borcu

Mersin Büyükşehir Belediyesi gönüllere dokunmaya devam ediyor.
Tarih: 27 Ağustos 2020 Perşembe 21:59
Tarsuslu Kahraman Jandarma Çavuş Veli Öz’e Vefa Borcu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediyesi gönüllere dokunmaya devam ediyor.
 
Mezarı Tarsus’ta Çukurbağ mahallesi mezarlığında bulunan ve Tarsus’ta düşmanların kovulmasında büyük katkısı bulunan Kahraman Jandarma Çavuş Veli Öz’ün mezarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla yaptırıldı.
 
Alınan talimatla çalışma başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, "Jandarma Çavuş Veli Öz'ün aralıksız 13 yıl vatani görevini Jandarma Süvari Çavuş olarak yaptığını ayrıca, 10 yıl Arabistan'da, 4 yıl Medine'de, 4 yıl Gazze'de (ingilizlere esir olarak), yurda dönüşünde ise 3 yıl mahalle müdafaalarda Beydeğirmeni, Ulaş, Cetvel, Gülek Karboğazı'nda Fransız Bozgununda Tarsus'ta aktif görev aldığını kaydederek Cumhuriyetin ilanından sonrada yerel Jandarma Karakollarında vatani görevini tamamlamıştır."dedi.
 
Kahraman Jandarma Çavuş Veli Öz’ün mezarının durumunun kendilerine iletildikten sonra gerekli çalışmanın yapılarak kötü görüntünün düzeltildiğini belirten Boltaç, vatanımız için kahramanca mücadele edenler için ne yapsak azdır. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun", diye konuştu.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1