Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsuslu Denizci Koronavirüs Yüzünden İngiletere'de Mahsur Kaldı

Bir firmaya ait geminin bayrak değiştirme işlemleri için Cebelitarık’a giden aralarında Tarsuslu Yusuf Türkmen'in de bulunduğu 5 denizci İngiltere’de havalimanında mahsur kaldı.
Tarih: 29 Mart 2020 Pazar 01:22
Tarsuslu Denizci Koronavirüs Yüzünden İngiletere'de Mahsur Kaldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Bir firmaya ait geminin bayrak değiştirme işlemleri için Cebelitarık’a giden aralarında Tarsuslu Yusuf Türkmen'in de bulunduğu 5 denizci İngiltere’de havalimanında mahsur kaldı.

Türk denizcilerin aktardığı bilgiye göre, Cebelitarık’ta geminin bayrak değişim işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, önceden aldıkları dönüş bileti gereği önce İngiltere’ye, oradan da Rusya üzerinden Türkiye’ye dönmek istediler.

RUS HAVA ŞİRKETİ RUS OLMADIĞIMIZ İÇİN BİZİ ALMADI

Yusuf Türkmen, Utku Töre, Mustafa Mete, Sinan Arıcıoğlu ve Nurcan Karaduman adlı denizciler İngiltere Havalimanına transit geçiş yapmak için Rusya’ya geçmek isterken, Rus havayolu şirketi, koronavirüs tedbirlerini gerekçe göstererek Rus vatandaşı olmadıkları için denizcileri kabul etmedi.

ROMANYA VE BULGARİSTANDA YARDIMCI OLMADI

Ardından Romanya ve Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye geçmek isteyen denizciler için bu ülkeler de kapıyı kapattı.

MAHSUR KALDILAR

Londra Heathrow Havaalanında mahsur kaldıklarını söyleyen denizciler, Büyükelçilikle irtibata geçtiklerini, büyükelçiliğin kayıt aldığını ancak onun dışında barınma yahut diğer temel ihtiyaçlar için henüz bir destekte bulunmadıklarını söyledi.

HAVAALANINDA YATTIK KİMSE MÜDAHALE BİLE ETMEDİ

İngiltere’deki yetkililerin de kendileriyle ilgilenmediklerini belirten Türk denizci grubu havaalanında yattıklarını ve hiçbir yetkilinin müdahale etmediğini söyledi.

İngiltere vizeleri olmadıkları için Havaalanından çıkamadıklarını belirten denizciler çalıştıkları firmanın bir süre kalacak yer ayarlamaya çalıştıklarını ama bu durumun uzun süremeyeceğini belirtti.

14 AY KARANTİNADA KALMAYA RAZIYIM YETER Kİ YETKİLİLER YARDIMCI OLSUN

Burada mahsur kaldık, geri geldiğimde 14 ay bile karantinada kalmaya razıyım yeter ki ülkeme geri dönebilmek için yetkililer yardımcı olsun” diyen denizciler, bir an önce Türkiye’ye geri dönmek istiyorlar.

GÜNCELLEME: BÜYÜKELÇİLİK DEVREYE GİRDİ

Edindiğimiz son bilgiye göre İngiltere Büyükelçiliğimizin de devreye girmesiyle mahsur kalan denizcilerimizin İngiltere'de güvenli bir yerde ikamet etmeleri için gerekli imkân sağlanmış durumda. 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1