Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsuslu Asker Şehit Oldu

ŞIRNAK’ın Cudi Dağı’nda PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı İsrafil Işık’ın Tarsus'taki baba evine ateş düştü.
Tarih: 28 Eylül 2008 Pazar 14:01
Güncelleme: 23 Nisan 2020 Perşembe 13:19
Tarsuslu Asker Şehit Oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
ŞIRNAK’ın Cudi Dağı’nda PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı İsrafil Işık’ın Tarsus'taki baba evine ateş düştü.
 
Oğlunun hep şehit olacağını söylediğini belirten anne Emine Işık, “Ramazan ayında doğdu, Ramazan ayında şehit oldu. Vatan sağ olsun” dedi.
 
Evli ve 4 yaşında bir oğlu olan 10 aylık Uzman Onbaşı İsrafil Işık’ın şehit olduğu haberini, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, ambulans eşliğinde ilçeye bağlı Kaklıktaş Köyü’ne gelerek aileye evinde verdi.
 
Oğlunun şehit olduğu haberini büyük bir metanetle karşılayan anne 45 yaşındaki Emin Işık, “Vatan sağ olsun. 2 tane daha oğlum var. 1’i şu anda İstanbul’da asker. Yavrumun kanını inşallah yerde koymazlar. Bizi yaktılar, inşallah kendileri de yanar.
 
Canım benim, 29 Mayıs 1985’de Ramazan ayında doğdu, Ramazan ayında şehit oldu. Allah’ın sevgili kuluymuş, mübarek bir günde şehit oldu” diye konuştu. Emine Işık, oğlunun sürekli şehit olacağını söylediğini anlatırken de sık sık fotoğrafını öptü.
 
Şehidin babası 48 yaşındaki Avni Işık ise, “Vatan sağ olsun. Bir İsrafil değil bin İsrafil feda olsun bu vatana. 2 tane daha oğlum var. 20 gün önce yanımızdaydı, izine gelmişti” diyerek metanetli davranmaya çalıştı. Şehit haberiyle eve akın eden Işık ailesinin yakınları da, teröristlerle çatışmaya gitmeye hazır olduklarını belirterek PKK’ya lanet okudu.

TOPRAĞA VERİLDİ
 
Cudi’de şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı İsrafil Işık’ın cenazesi memleketi Tarsus'ta toprağa verildi.
 
21 yaşındaki Seher Işık, eşinin sık sık kendisine şehit olacağını söylediğini anlattı, "Her zaman operasyona giderken kendisine ’Hakkını helal et’ derdim. O da bana ’Geri döneceğim’ derdi.
 
Ancak bu kez, helalleşti ve ’Şehit olursam beni Tarsus Şehitliği’ne defnedin’ dedi. Kendisine söz verdim" dedi. Tören boyunca yarbay üniforması giydirilen oğlu 4 yaşındaki Kaan’ı kucağından hiç bırakmayan Işık’ı Akdeniz Garnizon Komutanı Tuğamiral Soner Polat, teselli etmeye çalıştı. Şehit Işık, vasiyeti gereği Tarsus Şehitliği’nde toprağa verildi.

 

std online dating blog.gildedvillage.com std online dating
android spyware blog.fetish-kinks.com text spyware
male std testing read first signs of an std
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1