Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’a Bat-Çık Şart

TCDD 6. Bölge Müdürlüğü tarafından projelendirilen Adana-Mersin arasındaki çift demiryolu ağını dört hata çıkarması için çalışmalar devam ediyor.
Tarih: 26 Aralık 2015 Cumartesi 14:08
Tarsus’a Bat-Çık Şart
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
TCDD 6. Bölge Müdürlüğü tarafından projelendirilen Adana-Mersin arasındaki çift demiryolu ağını dört hata çıkarması için çalışmalar devam ediyor.
 
Bu proje devam ederken, özellikle akşam saatlerinde Tarsus merkez’den kuzey bölgeye (Cetvel’e) giderken yaşanan araç trafiğinin önlenmesi için gerekli noktalara battı-çıktı yapılması büyük önem taşıyor.
 
Adana-Mersin arasındaki yaklaşık 68 kilometrelik mesafedeki çift demiryolu hattının 4 hatta çıkarılmasının hedeflendiği ve geçtiğimiz aylarda yapılan ihalede Dalgıçlar – Nuhoğlu – Ulaşım İnşaat firmasının kazandığı projenin yaklaşık 200 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.
 
Tarsus kent merkezinden geçen demiryolu ağının 2 hattan 4 hatta yükselmesi ile hemzemin geçitlerin kapanması gündeme gelirken, yetkililer Tarsus’un Güney ve Kuzey yönüne doğru araç trafiğinde her hangi bir aksama olmaması için nasıl bir çalışma yapılması gerektiğini planlıyorlar.
 
Bu noktada vatandaşlar, artık kullanımı elverişsiz olan ve kent estetiğini bozan üst geçitler yerine, Tarsus’ta yoğun araç trafiği yaşanan Yüzüncüyıl, Mithatpaşa veya Gazipaşa hemzemin geçit noktalarına battı-çıktı yapılmasının daha faydalı olacağına vurgu yapıyorlar.
 
TCDD 6. Bölge Müdürlüğü yetkililerinin Tarsus’taki ilgili kurumlarla konu hakkında görüşmelerinin sürdüğü ve projenin Tarsus bölümü ile ilgili nihai kararın önümüzdeki günlerde netleştirileceği öğrenildi.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1