Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Üniversitesi'ne Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Açılacak

Tarih: 14 Mayıs 2019 Salı 10:20
Tarsus Üniversitesi'ne Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Açılacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Üniversitesi'ne  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulacağı bildirildi.

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yer alan ilana göre,  yönetmelikle dış paydaş olarak Kamu kurumu, vakıf, sivil toplum kuruluşu, yerel yönetim, teknoloji geliştirme bölgesi, organize sanayi bölgesi, özel yasa ile kurulmuş teşebbüs, özel kurum veya kuruluşları iç paydaş olarak Tarsus Üniversitesi fakültelerini, enstitülerini, yüksekokullarını, meslek yüksekokullarını, uygulama ve araştırma merkezlerini veya ofislerini temsil edecek.

Merkezin amacı, Tarsus Üniversitesi'nde ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim programları kapsamı dışında kalan ve yaşam boyu gereksinim duyulan eğitim ve öğretim alanları ile ilgili danışmanlık yapmak, proje üretmek/üretilmesini sağlamak ve/veya yayınlar yapmak; her türlü katılım/sertifika belgeli programı, kursu, akreditasyonlu programları ve diğer hizmetleri planlamak, düzenlemek veya bu tür etkinliklerin gerçekleştirilmesi için ortam sağlamak olduğu belirtildi.

Merkezin faaliyet alanları ise şöyle;

Kamu ve özel sektör kurum, kuruluş ve kişilere ihtiyaç duydukları her alan ve konuda; ücretli/ücretsiz, ulusal ve uluslararası düzeyde katılım/sertifika belgeli eğitim programları, kurslar planlamak ve uygulamak, seminer, kongre, konferans, çalıştay, fuar ve benzeri etkinlikler düzenlemek, öğretim materyali hazırlamak ve ölçme-değerlendirme yapmak.

Üniversitenin birimlerinde, Merkezin amaçları doğrultusunda yürütülen her türlü faaliyetlerin koordinasyonunu sağlamak.

Planlanan etkinlikleri, gerekli durumlarda, diğer ilgili merkezler, ofisler ve/veya ilgili iç ve/veya dış paydaşlarla işbirliği yaparak gerçekleştirmek ve bu alanda, Üniversite olanaklarının tanıtımını da kapsayacak biçimde her türlü etkinlikte bulunmak, Her yaşa ve çeşitli ilgi gruplarına yönelik elektronik ortamda eğitim-öğretim programı düzenlemek.

Üniversitenin ilgili birimi ve/veya Üniversite dışındaki herhangi bir paydaş tarafından verilecek kurs ve benzeri her türlü bilimsel ve eğitsel çalışmaların düzenlenmesini, ilgili birimle ve/veya paydaşla işbirliği içinde yapmak.

Üniversiteye bağlı olmayan gerçek ve tüzel kişilere, bilimsel danışmanlık hizmetleri yanı sıra rehberlik, psikolojik ve pedagojik danışmanlık hizmetleri sunmak.

Merkezin iç ve dış paydaş birimleriyle işbirliği yaparak, Merkezin amacı ve kapsamına giren tüm bilimsel ve eğitsel alanlarda projeler hazırlamak, uygulamak ve/veya uygulattırmak; projelerle ilgili danışmanlık hizmeti sunmak.

Merkezin faaliyet alanları ile ilgili her türlü bilimsel, toplumsal ve kültürel yayın yapmak.

Rektörlük veya Merkezin yönetim organlarının belirleyeceği diğer faaliyetleri gerçekleştirmek.

Merkezin faaliyetleri ile ilgili arşiv oluşturmak.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1