Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Üniversitesi Yeni Çalışmalar İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor

Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın, “Tarsus’a Kaliteli Üniversite Alanları Kazandıracağız”
Tarih: 4 Şubat 2020 Salı 12:36
Güncelleme: 4 Şubat 2020 Salı 12:44
Tarsus Üniversitesi Yeni Çalışmalar İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, gelecek yıl 10 bin metrekarelik ek binayı tamamlanıp, hizmete girmesini beklediklerini belirtti.

10 BİN METREKARELİK EK BİNA YAPILACAK

Rektör Aydın, “Üniversitemizin alanı içerisinde bir vadimiz bulunmakta.  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle sosyal aktivitelerin gerçekleştirileceği, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri bir alan kazandırmayı hedefliyoruz. Yeni 10 bin  metrekarelik ek binanın 2021 yılında tamamlanarak, hizmete girmesini bekliyoruz” dedi.

MERKEZ KAMPUS HAZIRLIĞI İÇİNE GİRİLDİ

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Orhan Aydın, 240 dönümlük yerleşkeye sahip olan ‘Merkez Kampüs’ projeleri olduğunu kaydetti.

Aydın, “Kent merkezinde bulunan Eski Çukurova Sanayi İşletmeleri Fabrikası arkasında ve Belediyenin devretme kararı aldığı 240 dönümlük yerleşke üniversitenin kampusu olacak.

Halka açık kütüphane ve sosyal alanlar yapılacak. Aynı zamanda üniversitemizin idari birimleri, meslek yüksekokulu ile sürekli eğitim merkezi yer alacak. Ayrıca Kongre ve Kültür Merkezi de olacak.” 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1