Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ;"Seçim sandıkları, demokrasimizin temel taşıdır"

Tarih: 3 Nisan 2019 Çarşamba 21:47
Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ;"Seçim sandıkları, demokrasimizin temel taşıdır"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
31 Mart 2019 yerel seçimler sonrasında bir mesaj yayımlayan Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya şu görüşleri dile getirdi:​

Seçim sandıkları, demokrasimizin temel taşıdır.

Ülke genelinde sonuçlanan yerel yönetimlerin yeni başkanları 5 yıl sürecek görevlerinde seçim öncesi his ve duyguları ile çalışacaklarından eminiz.

Tüm yerel yönetimlerin aldıkları oy oranlarını gözetmeksizin ilgili tüm yerleşim yerlerine aynı standartlarda belediyecilik ve yerel hizmet götüreceklerine inanıyorum.

Bu ülkenin, hepimizin olduğu ve birlikte barış içinde yaşamamız gerektiği bilinci ile seçim sürecinde yaşananları arkamızda bırakarak, tekrar istihdam, ekonomi ve ihracat gündemine yeniden dönmeliyiz. Toplumun tüm kesimlerinin yeniden ekonomiye, ihracata, ,istihdama odaklanmasını istiyoruz.

BUGÜN DÜNYADA ÜLKELER DEĞİL KENTLER YARIŞIYOR 

Bugünün dünyasında yerel yönetimlerin, kentlerin kaderini tayin etme konusundaki etkileri giderek artıyor. Bugün dünyada ülkeler değil kentler yarışıyor.

Bu rekabette yerel yönetimler büyük rol oynamaktadır.Bu nedenle gerek büyükşehir belediye başkanlığına seçilen, gerek ilçe belediye başkanlığına seçilenlerin, yeni döneminde temel odaklarından birisinin tarım ve tarıma dayalı sanayiyi desteklemesini, yatırımları teşvik eden olmasını bekliyoruz.

Tarımsal üretimi ile zengin bir coğrafyaya sahip kentimizde ve İlimizde tarımsal üretimin, tarımsal ticaretin, tarım sanayisinin zarar görmesini önlemek, tarım topraklarını korumak ve tarımı geliştirecek çalışmalara liderlik etmek, yerel yönetimlerimizin çağdaş belediyecilik anlayışı olmalıdır.

Tarımsal üretime ve tarımsal sanayine yönelik projelerin önünü açan ve destekleyen yerel yönetimler bölgemiz kalkınmasına itici güç olacaktır. 

GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ EKONOMİ 

Bizler, 2023 hedefleri doğrultusunda, dünya ticaretinde rekabet eden, yerli üretimi arttıran, alın terini, akıl terini ön planda tutan, üreten, yatırım yapan, istihdam sağlayan, ihracat gerçekleştirerek ülkesine döviz kazandıran, vergisini son kuruşuna kadar ödeyenler olarak; Güçlü Türkiye, Güçlü Ekonomi için katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Belediye Başkanı seçilenlerin , halk ile yakın etkileşimini yalnızca seçim dönemlerinde bırakmadan, halkın sürekli etkili olacağı, yerel hizmetlerin yerine getirilmesinde, özerk, demokratik ve katılımcı bir siyasal yapı içinde, hizmetlerin yürütülmesini ön planda tutarak, Başkanlarımızın daha verimli, kentlerinin sorunlarını paylaşım içinde, STK'lar aracılığıyla,  çeşitli meslek kuruluşları, sendikalar, kooperatifler, birlikler, dernekler ve diğer gönüllü kuruluşlarla çeşitli alanlarda işbirliği ile ortak yürütecekleri projelerle çalışacaklarına tüm kalbimle inanıyor, tüm Belediye Başkanlarımıza başarılar diliyorum.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1