Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Şehidine Ağlıyor

ŞIRNAK’ta şehit düşen 32 yaşındaki Piyade Astsubay Başçavuş Faruk Kaya’nın Tarsus'taki baba ocağına düşen ateş ile yaşaran gözler, cenaze töreninde yakınlarının üzüntü yerine gururu hakim kılmasıyla bambaşka bir tabloya dönüştü.
Tarih: 2 Nisan 2008 Çarşamba 09:35
Güncelleme: 23 Nisan 2020 Perşembe 13:20
Tarsus Şehidine Ağlıyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
ŞIRNAK’ta şehit düşen 32 yaşındaki Piyade Astsubay Başçavuş Faruk Kaya’nın Tarsus'taki baba ocağına düşen ateş ile yaşaran gözler, cenaze töreninde yakınlarının üzüntü yerine gururu hakim kılmasıyla bambaşka bir tabloya dönüştü.
Cenaze törenin düzenleneceği ikindi namazı öncesi taziyeleri kabul eden şehit annesi 64 yaşındaki Miyeser Kaya, “Hiç üzülmüyorum. Şehit oğlumu düğün, bayram gibi gönderiyorum” derken, ağabey Osman Kaya, “Bir ay sonra düğünümüz vardı.
Allah bir ay önceye aldı” deyince cenaze evinde alkışlar yükseldi. Şehit oğlunun asker kazağını giyen şehit babası 69 yaşındaki Hurşit Kaya ise gözyaşlarına hakim olamazken, “Ben ağlamıyorum, bunlar sevinç gözyaşları” dedi.
İŞTE TARSUS'TAKİ TÖRENDEN FOTOĞRAFLAR
Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunu öğretmen adayı 26 yaşındaki Nursel Kaya ile 1 ay önce nikah masasına oturan ve 9 Mayıs’ta düğün yapmaya hazırlanan bordu bereli şehit astsubay Faruk Kaya’nın Gazipaşa Mahallesi’ndeki baba evine Tarsuslular akın etti. Türk bayraklarının asıldığı şehit evinde 5 çocuk annesi Miyeser Kaya, şehit oğluyla gururlandığını, hiç üzülmediğini söyledi.
OĞLUMU GÖRDÜM: MİS GİBİ KOKUYORDU
Taziyeleri kabul ederken gurur abidesi gibi dimdik durmaya çalışan ve gelenleri ‘Hoş geldiniz’ diyerek karşılayan anne Miyeser Kaya, “Gittim gördüm, oğlum misler gibi kokuyordu, mutluyum. Bir şehit annesi olmak ne demek biliyor musunuz? Şehit oğlumu düğün, bayram gibi gönderiyorum. Hiç üzülmüyorum. İstiyorlarsa 3 tane daha oğlum var. Haber salsınlar hemen hazır. Vatan sağ olsun. Daha çok Faruk var” dedi.
Şehit annesi, diğer oğlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) görevli Levazım Astsubay Başçavuş 36 yaşındaki Salim Kaya’ya sarılıp, gelenleri karşılamayı sürdürdü.
OĞLUNUN KAZAĞINI GİYDİ
Şehit oğlunun asker kazağını giyerek taziyeleri kabul eden taksici baba Hurşit Kaya ise, “Vatan sağ olsun. Vatan için ben bile giderim. Öbür evlatlarım da gider. Biz ne için yaşıyoruz? Namus için, vatan için. Ağladığıma bakmayın. Ben aslında ağlamıyorum. Sevinç gözyaşı bunlar. Ben bu vatan için gerekirse şehit olsunlar diye gönderdim evlatlarımı. Bunu herkes bilsin” diye konuştu.
Taziye evine gelenlerin elindeki Türk bayraklarını alan şehit annesi Miyeser, babası Hurşit ve ağabeyi Osman Kaya da “Vatan sağ olsun. Acımız yerde kalmasın. Yapılan operasyondan haberimiz var. Memnun olduk. İnşallah gerisi gelir. Allah verdi, Allah aldı. Kardeşim şehit oldu. Mutluluğumuz bu. Gerekirse biz de şehit oluruz” diye duygularını dile getirdi.
Şehidin bir ay önce nikah masasına oturduğu eşi 26 yaşındaki Nursel Kaya ise sinir krizi geçirdi. Şehit eşiyle 9 Mayıs’ta düğün yapmak için hazırlık yapan Nursel Kaya, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.
ZİYARETÇİ AKINI
Taziye evine Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Garnizon Komutanı Albay Ali Başar, İlçe Emniyet Müdürü Halil Tokyürek gelip, şehit ailesine baş sağlığı diledi. Şehit annesi Miyeser Kaya, gelen heyeti de ‘Hoş geldiniz’ diye karşıladı.
Kaymakam Erguvan, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sizi sabırlı gördüm” deyince anne Miyeser Kaya, “Sabırlıyız. Allah’a çok şükür inançlıyız. İnançlı olduğumuz için sabırlıyız” diye karşılık verdi.
Ağabey 40 yaşındaki Osman Kaya, “Bir ay sonra düğünümüz olacaktı. Allah bir ay önceye aldı” diye konuşunca, duygu yoğunluğu yaşayan Kaymakam Erguvan, mendilini çıkarıp, gözyaşlarını sildi. Şehit ağabeyinin sözlerini kalabalık alkışladı.
Cenaze töreninin düzenlendiği Küçük Minare Camisi avlusu, ikindi namazı öncesi Tarsusluların akınına uğradı.
android spyware blog.fetish-kinks.com text spyware
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1