Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Ortadoğu'da PRP uygulaması

Hastadan alınan kanın, işlemlerden geçirilmesinin ardından yeniden hastaya enjekte işlemi olan PRP yöntemi yaygınlaşıyor…
Tarih: 17 Şubat 2016 Çarşamba 16:26
Tarsus Ortadoğu'da PRP uygulaması
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Hastadan alınan kanın, işlemlerden geçirilmesinin ardından yeniden hastaya enjekte işlemi olan PRP yöntemi yaygınlaşıyor.
 
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarından Doktor Levent Alpaltaş, farklı branşlarda da uygulanabilen PRP yönteminin ortopedi de diz kireçlenmesi, kıkırdak zedelenmesi ve birçok farklı sorunda uygulanabildiğine dikkati çekti.
 
Tarsus Ortadoğu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarından Doktor Levent Alpaltaş, “PRP, hastanın kendi kanından hazırlanan bir üründür. Bilindiği gibi vücudumuzdaki kan, dokuları ve hücreleri besler; yaralanan bölgeyi iyileştirir” dedi.
 
Alpaltaş, “Her hangi bir nedenle damar tıkanıklığı olduğu zaman, kanın gitmediği bölge ölür, bazen parmakların, ayağın kesilmesi gerekir. İşte kanımızın bu iyileştirici etkisinin kullanılması PRP yöntemi sayesinde olmaktadır.
 
Hastandan 8-10 cc kan alıyoruz. Bir tüp içerisine alınan kanı, laboratuarda işlemlerden geçirip kalan 3-4 cc kısım; ben buna öz kısım diyorum, kullanılır hale gelmektedir.
 
Bunu da enjektörle hastaya kullanıyoruz. PRP yöntemini kullandığımız hastalıklar ise diz kireçlenmesi, kıkırdak zedelenmesi, bağ yaralanması, kas yırtıkları, tendinitlerde ve topuk dikenlerinde kullanılmaktadır” diye konuştu.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1