Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Mersin ve Tarsus Adana Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? Tren Seferleri Başladı mı?

28 Mart 2020 tarihinden beri işletilmeyen tren hattı ne zaman sefere açılacak?
Tarih: 19 Haziran 2020 Cuma 23:49
Tarsus Mersin ve Tarsus Adana Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? Tren Seferleri Başladı mı?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
28 Mart 2020 tarihinden beri işletilmeyen tren hattı ne zaman sefere açılacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle 28 Mart 2020 tarihinden itibaren iptal edilen Mersin Tarsus Adana arasındaki tren seferlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Hergün binlerce insanın kullandığı tren seferlerinin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, internette, Tarsus tren seferleri başladı mı? Adana tren seferleri başladımı? Mersin tren seferleri başladı mı? sorularını yazarak bilgi almaya çalışıyor.

Ancak yetkililer Adana - Tarsus- Mersin arasındaki trenlerin ne zaman aktif olarak çalışacağını ilişkin kesin bir bilgi olmadığını belirtiyorlar.

Şu an itibariyle tren seferlerinin ne zaman başlayacağı hakkında net bir açıklama yok.

ANTMEN TEDBİRLER ALINIRSA BAŞLATILABİLİR

Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen ise yaptığı açıklamada, Mersin-Adana arası tren seferlerinin gerekli önlemler alınarak başlatılabileceğini belirtti.

Antmen, “Şu anda Mersin’den Adana’ya binlerce insan günlük iş için gidiyor. Adana’dan Mersin’e ise binlerce insan iş için geliyor. Adana-Mersin arası minibüs ve otobüs seferleri mevcut.

Sadece tren seferleri mevcut değil. Tren seferlerinin başlatılmaması gerektiğini söylesek doğru olmaz. Tren seferleri başlatılabilir.

Pandemi dönemindeki otobüs seferlerindeki gibi önlemler alınabilir. Örneğin birer koltuk arayla oturulabilir. Gerekli önlemler alınarak tren seferlerinin başlatılmasının uygun olabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) edinilen bilgiye göre Mersin-Adana arası tren seferlerinin başlatılmasının Temmuz ayına sarkabileceği öğrenildi.
Etiketler: , , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1