Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Kaymakamı Otcu, Mart ayı Muhtarlar toplantısını yaptı

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, muhtarlara yönelik Mart ayı bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Tarih: 12 Mart 2020 Perşembe 18:01
Tarsus Kaymakamı Otcu, Mart ayı Muhtarlar toplantısını yaptı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, muhtarlara yönelik Mart ayı bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.
 
Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu başkanlığında, Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu, Emniyet Müdürü Ercan Elbir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayri Erdoğan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Aynur Kıymet Taşyürek, Sosyal Hizmetler Müdürü Hüseyin Çelik, Gençlik ve Spor Hizmetleri ilçe Müdürü Murat Tarsuslu, İlçe Sağlık Müdürü Orhan Acehan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasibe Çetinay, Tarsus -Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü ile mahalle muhtarları katıldı.
 
Kaymakam Otcu, Şubat ayında yapılan toplantıda alınan kararların bir değerlendirmesini yaparak, tüm muhtarların sorunlarının çözümü için gayret gösterdiklerini ve tüm olanakları seferber etmekte olduklarını ifade etti.
 
Toplantıda  Milli Emlak Müdürü Barış Cin ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri konularında birer sunum yaptı. 
 
Milli Emlak Müdür vekili Barış Cin, 23 personelle hizmet verdiklerini, taşınmaz tescilli yer sayılarının 17 bin 543 olduğunu belirterek, 2 B kapsamındaki satışı yapılan bin 551 araziden ise 30 milyon 395 bin lira gelir sağladıklarını, 2018 ve 2019 yıllarında kira gelirleri toplamının 5 milyon 415 bin lira olduğunu, arazi satış ve kira gelirlerinin 12 milyon 958 bin lira olduğunu söyledi.
 
Öte yandan bağımlılıkla mücadele konusunda Dr. Atilla Birdir, sigara, tütün ve türevlerinin zararları ve alınacak önlemler hakkında sunum yaptı.
 
Öte yandan Kızılçukur mahallesi muhtarı Erdal Gök, köylerindeki eski okulun çürümeye terkedildiğini ve kendilerine tahsis edilmesi halinde burada muhtarlık hizmetlerinin yanı sıra özellikle kadınların aile ekonomilerine katkı sağlamaları için halk eğitim kursları açmak istediklerini ve bu nedenle önlerindeki engellerin kaldırılmasını istedi.
 
Kaymakam Otcu ise, mahallelere dönüştürülen diğer yerleşim birimlerinde bulunan ve kullanılmayan eski okul binalarının muhtarlıklara tahsisinin yapılarak, kullanıma açılması konusunda ilgili makamlarla görüşülmesini istedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1