Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak’tan At Eti Açıklaması

Tarsus’ta bazı kasaplarda üretilen sucuklarda at etinin çıkması üzerine Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak’tan kafaları karıştıran bir açıklama geldi.
Tarih: 15 Ekim 2019 Salı 16:13
Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak’tan At Eti Açıklaması
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan firmaları ifşa etti. Yayımlanan listede Tarsus'ta da bazı kasaplarda üretilen sucuklarda at etinin çıkması büyük tepkilere neden olmuştu.

Konuyla ilgili konuşan Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, olayın 2016 ylına ait olduğunu belirterek, olayın yeni olmuş gibi lanse edildiğini ve bunu doğru bulmadığını söyledi.

Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak yaptığı açıklamada, “2016 yılın da İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda ortaya çıkan baş etti (kelle) diye nitelendirdiğimiz dananın başından alınmış eti kullanan kurumlar gerekli cezayı 2016 yılında yediler.

Bakanlığın açıkladığı liste 2016 yılında analizleri alınmış ve geçtiğimiz günlerde analiz sonucu yeni açıklanan listedir. Tekrar söylemek gerekirse olay 2016 yılında olmuştur analiz sonuçları 2019 açıklanmış ve ifşa edilmiştir.”dedi.

BAŞKAN LİSTEYE BİLE BAKMAMIŞ

Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak'ın bakanlığın açıkladığı listeye bakmadığı bu açıklamasından anlaşılıyor. Çünkü listede 2 firmanın 2017 ve 2018 yıllarına ait seri nolu ürünlerinde at eti tespit edildiği belirtiliyor.

Uçak'ın bu açıklamayı ezbere yaptığı anlaşılıyor. 

ODA OLARAK NE YAPTINIZ?

Başkan Uçak yaptığı açıklamada, bakanlığın gerekli cezai işlem uyguladığını ifade etti. Peki Kasaplar Odası olarak adı at eti skandalına karışan bu kasaplara yönelik oda olarak nasıl bir yaptırımınız oldu.

Vatandaşa bile bile at eti yedirenlerin odadan üyeliği neden düşürülmüyor, bu şahısların kasaplık ruhsatlarının iptali için neden bir girişimde bulunulmuyor?

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu'nun 11. Maddesinin L ve M bendinde yer alanlara göre disipline sevk ettiğiniz yada ceza verdiğiniz bir üyeniz var mı?
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1