Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus İlçe Sağlıkta Ücretsiz Teşhis Yaptırın

Kanserde en önemli nokta erken teşhistir. Özellikle kadınlarda meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis yoluyla 3 hastadan 1’inin kurtarılabildiği uzmanlar tarafından her mecrada dillendiriliyor.
Tarih: 29 Eylül 2016 Perşembe 13:28
Tarsus İlçe Sağlıkta Ücretsiz Teşhis Yaptırın
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Kanserde en önemli nokta erken teşhistir. Özellikle kadınlarda meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis yoluyla 3 hastadan 1’inin kurtarılabildiği uzmanlar tarafından her mecrada dillendiriliyor.

Tarsus’ta Normal koşullarda özel bir hastanede binlerce lira ve uzun süreli randevular ile yapmak istediğiniz bu testleri Devletin kurduğu KETEM’de ücretsiz ve sıra beklemeden yapabiliyorsunuz.

Kentimizde yaşayan vatandaşlarımıza kapıların açık olduğunu dile getiren Doktor ve idareciler , sadece teşhis için değil, kanser konusunda bilinçlenmek içinde vatandaşlarımızı sağlık merkezimize bekliyoruz, dediler.

Kanserde erken teşhis konusunda farkında lığı arttırmak, kanser bulgularının neler olduğu konusunda halkı bilinçli hale getirmek için çalışmalarını sürdüren İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Merkezinde randevu almadan sıra beklemeden de ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanılabiliyor.

Köy ve uzak mahallelerdeki çalışmalarını da aralıksız sürdüren İlçe Sağlık Müdürlüğü , KETEM projesi ile hastalara verdiği küçük seminerden sonra ücretsiz ulaşımla vatandaşı evinden alıyor ve randevuya gerek kalmadan gerekli testler yapıldıktan sonra , tekrar oturduğu yere bırakıyor.

KETEM Merkezi ve mobil araçlarla taşınan vatandaşlar Mamografi çekimi, Smear testi ve Gaitada Gizli Kan (GGK) testlerini hiçbir ücret alınmadan tedavi olabiliyorlar.

KETEM projesi adı altında yaptıkları sağlık çalışmasında, 30-65 yaş aralığında tüm kadınların rahim ağzı taraması (HPV), 40-69 yaş aralığında meme kanseri taraması (mamografi), 50-70 yaş aralığında erkek- kadın tüm katılımcılara yönelik kolon (kalınbağırsak) kanseri taraması, kanserle nasıl yaşanır, mücadele edilir konularında bilgiler verildiğini dile getiren projenin başındaki doktor Oya Zembilcioğlu Işık ” Gelemeyecek durumda olan vatandaşlarımız bizlere ulaşsın.

Bizde devletimizin imkanlarını seferber ederek onlara sağlık hizmeti sunmaya yardımcı olalım”dedi.

KETEM projesi, Halk Sağlığı Merkezinde 08:00-17:00 saatleri arasında hafta içi hizmet veriyor. Randevu almadan da gidebileceğiniz Merkezde sıra beklemeden işlemlerinizi hızlı bir şekilde de yapabilirsiniz.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1