Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Genç Fenerbahçeliler'den eğitime destek

Tarsus'ta faaliyet gösteren Genç Fenerbahçeliler, seçtikleri bir ilkokula eğitime desteğinde bulundular.
Tarih: 2 Şubat 2016 Salı 14:46
Tarsus Genç Fenerbahçeliler'den eğitime destek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren Genç Fenerbahçeliler, seçtikleri bir ilkokula eğitime desteğinde bulundular.
 
Tarsus Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu, geçtiğimiz ay genç yaşta vefat eden Genç Fenerbahçeliler Tribün lideri Amigo Sefa Lakaplı Sefa Kalya’yı unutmuyorlar ve Kalya’nın adını yaşatmak için çeşitli etkinliklerde bulunuyorlar.
 
Genç Fenerbahçeliler grubu Kavaklı Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre İlkokulu’nun ana sınıflarını kendi imkanları ile baştan sona yenilediler.
Genç Fenerbahçeliler 33 Tarsus Taraftar Grubu’nun Kaymakamlık, Milli Eğitim ve Yunus Emre İlkokulu Müdürü ile yaptıkları görüşmeden sonra adı geçen okuldaki üç ana sınıfı, mutfakları ve yemek salonları ile birlikte baştan sona boyandı, içindeki eşyalar yenilendi.
 
Ana sınıfının yeniden düzenlenmesi nedeniyle düzenlenen törene Belediye Başkanı Şevket Can, MHP Tarsus ilçe başkanı Ertuğrul Bodur, Belediye Meclis Üyesi Ali Şimşek, Genç Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Alihan Yıldız ve bazı yöneticiler, Mersin Genç Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Engin Divrik, Tarsuslu Genç Fenerbahçeliler, Yunus Emre ilkokulu müdürü İbrahim Okur, bazı öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Açılışta saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Okul müdürü İbrahim Okur bir konuşma yaptı. Okur “Kentimizin spora gönül vermiş gençleri kendileri teklif getirerek okulumuzun önemli bir ihtiyacı olan Ana sınıflarını baştan sona yeniden dizayn ettiler.
 
Bir haftalık çalışma ile okulumuzun ana sınıfı ikinci yarı yıla hazır hale getirildi. Bu emek ve desteklerinden dolayı Genç Fenerbahçelilere teşekkür ederim’ dedi.
 
Belediye Başkanı Şevket Can ise konuşmasında “Tarsus’taki Genç Fenerbahçeliler çok güzel ve anlamlı bir işe öncülük ettiler. Eğitime katkıları takdire şayandır. Kendilerini kutluyorum ve bu tür faaliyetlerinin devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
İstanbul’dan gelen Genç Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Alihan Yıldız da konuşmasında Tarsus’taki Genç Fenerbahçelilerin bu girişimlerinden dolayı gurur duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Ülkemizde birlik ve beraberliğin gelişmesi için eğitime desteklerimiz sürecek. Eğitim ve spor sayesinde insanlar arasında sevgi, saygı ve kardeşlik duyguları artmaktadır.
 
Genç Fenerbahçeliler ailesi olarak bu gibi destekler bizim için çok önemli. Bu çalışmalarımız devam edecektir”
 
Konuşmalardan sonra ana sınıflarının yeniden açılışı yapıldı. Genç Fenerbahçeliler ve Belediye Başkanı Şevket Can, ana sınıfındaki minik öğrencilere hediyeler dağıttılar.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1