Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Devlet Hastanesinde Afet Tatbikatı Düzenlendi

Başhekim Op. Dr. Sadık Emre Direk, “Afetlerde Hastanemizdeki Herkesin Can Güvenliğini Sağlamak”
Tarih: 26 Aralık 2019 Perşembe 23:49
Tarsus Devlet Hastanesinde Afet Tatbikatı Düzenlendi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tarsus Devlet Hastanesinde tüm birimlerin katıldığı afet tatbikatı başarılı şekilde tamamlandı.

Tarsus Devlet Hastanesi Başkanı Op. Dr. Sadık Emre Direk’in başkanlığında yürütülen ‘Hastane Afet Planı’ tatbikatı senaryo gereği ‘Mor Kod Alarmı’ verilerek, telsiz üzerinden kurulan iletişim ağı kullanılarak yaklaşık bir saat içerisinde başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Tarsus Devlet Hastanesi Başkanı Op. Dr. Sadık Emre Direk, “Olası büyük zararlara yol açabilecek deprem, su baskını gibi doğa olayları sırasında yapılabilecekler çalışmaların en hızlı şekilde gerçekleşmesi için tatbikat düzenledik.

‘‘Bugün burada Afet ve Acil Durum yönetiminin hazırlık aşaması kapsamında Hastane Afet ve Acil Durum planımız dahilinde  Mor Kod  tatbikatını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Amacımız gelişebilecek Afet ve Acil durumlarda hızlı bir şekilde mobilize olup, uygun ve etkin müdahalede bulunmak, hasta, hasta yakınları ve çalışanlarımızın can güvenliğini sağlamak, hastanemizi fiziksel ve fonksiyonel olarak afete hazırlıklı ve dayanıklı bir hale getirmektir.”
 dedi.

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi Sorumlusu  Dr. Bayram Ali Güvelioğlu tarafından değerlendirme yapıldı. Acil bir durum esnasında güvenliğin sağlanması için, bu tatbikatların devamlılığı hususunda gerekli önerilerde bulunuldu.

Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1