Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Devlet Hastanesi Girişinde Ateş Ölçülüyor

Tarsus Devlet Hastanesi yetkilileri hastalar, yakınları ve çalışanların sağlığı ile güvenliği için pek çok uygulamanın hayata geçtiğini belirttiler.
Tarih: 26 Mart 2020 Perşembe 10:54
Tarsus Devlet Hastanesi Girişinde Ateş Ölçülüyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Devlet Hastanesinde Coronavirüs covid-19 tedbirleri kapsamında hastane girişlerinde önlem amaçlı vatandaşların ateş ölçüm işlemi yapılıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle Tarsus Devlet Hastanesi yetkilileri hastalar, yakınları ve çalışanların sağlığı ile güvenliği için pek çok uygulamanın hayata geçitiğini belirttiler.

Sağlık kuruluşu olarak acil servisleri, poliklinik hizmetleri ve tüm birimler, her branşta tanı ve tedavi süreçlerini yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda hasta ziyaretleri yasaklanmıştır.

Yoğun Bakım ünitelerine ve palyatif bakım servislerine de ziyaretçi alınmamaktadır. Yatan hastalarımıza sabit ve “bir” refakatçi eşlik edebilecektir. 18 yaş altı refakatçi kabul edilmemektedir. Poliklinik hastalarımızın refakatçi sayıları 1’e indirilmiştir.

Hastane girişinde, çalışan ve hastalarımıza ateş ölçümü yapan hemşireler görevlendirilmiştir. Yüksek ateş tespit edilen kişiler, belirlenen tıbbi alanlara yönlendirilmektedir.

Hastane girişleri ve bankolarda, sizlere yönelik bilgilendirme tabelaları konumlandırılmıştır.

Öksürük, ateş ve nefes darlığı ile yurt dışı teması bulunan, riskli ve şüpheli görülen vakalar, diğer hastalarımızla teması önleyecek şekilde konumlandırdığımız farklı tıbbi alanlara, izole edilerek yönlendirilmektedir.

Hastaların ilk değerlendirmesini ve triajını yapacak sağlık çalışanlarına, ‘enfeksiyon kontrol kuralları’ çerçevesinde eğitimler verilmiştir. Pediatri polikliniklerimizde, sağlam çocuk ve hasta çocuk bölümleri ayrılmıştır.

Çalışanlarımız, hastalarımızla sosyal iletişimde 1 metre ‘koruma mesafesi’ uygulamaktadır. Bekleme alanlarındaki sandalye ve koltuklar, mümkün olduğunca birbirinden uzaklaştırılmıştır. denildi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1