Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Belediyesi’nden 1 Ayda 3. Temel Atma

Tarsus Belediyesi’nde hizmet kervanı hız kesmeden devam ediyor. Son bir ayın içinde 3’ncü caminin temeli atılıyor.
Tarih: 30 Haziran 2016 Perşembe 09:35
Tarsus Belediyesi’nden 1 Ayda 3. Temel Atma
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediyesi’nde hizmet kervanı hız kesmeden devam ediyor. Son bir ayın içinde 3’ncü caminin temeli atılıyor.
 
Barbaros ve Kemalpaşa Mahallesinde temeli atılan caminin ardından Yeni Adliye Binasının yanında yaptırılan caminin temeli 30 Haziran 2016 Perşembe günü saat 17.00’da atılacak.
 
Temel atma törenine bütün Tarsusluları davet eden Belediye Başkanı Şevket Can, Caminin şimdiden hayırlara vesile olmasını diledi. Bölgenin camiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Can, “Bu mahallede camii gerçekten bir ihtiyaçtı.
 
Bu camiler, inşallah şehrimizde huzurumuzu ve dinimizi yaşamamız için bir vesile olur. Camiler, toplumda kaynaşmayı sağlayarak, insanlarımız arasında din, dil, ırk ayrımının ortadan kalktığı, gelecek nesillere yüce Rabbimizi ve Sevgili Peygamberimizi, vatan sevgisini, iyiliği, paylaşmayı öğrettiğimiz, nefes aldığımız dost bir ev, omuzlarımızın birbirine değdiği bir birlik yuvası, zenginin fakirle, işçinin işverenle, yönetenin yönetilenle, yabancının yerliyle bütünleştiği en kutsal mekanımızdır. Cami, ibadet ve fikir merkezidir.
 
Devlet vatandaşına burada yaklaşır ve bütünleşir. Şehrimizde yaşayan bütün vatandaşların belediye başkanı olarak uygulamam ve hizmetim; hiçbir mahalleyi birbirinden ayırt etmeden, hiçbir kimseyi ayırmadan, dini, dili, ırkı, milleti, memleketi, partisi ne olursa olsun Allah rızası için çalışmak, şehrimizde yaşayan bütün insanlara hizmet etmektir. Biz gücümüzü önce Cenab-ı Allah’tan sonra hemşerilerimizden alıyoruz” dedi.
 
Ayrım yapmadan hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Can, “İnsanlarımız arasında hiçbir şekilde ayrım yapmadan, her mahallenin ihtiyaçlarına ve gelen taleplere göre hizmet vermeye çalışıyoruz.
 
İnsanlarımızı ötekileştirmeden, insanlarımız arasında birlik ve beraberliğe vesile olacak, kaynaşmayı hızlandıracak, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden bir arada yaşamaya teşvik ediyor ve bu hususta asla taviz vermiyoruz. Biz milli kimlik ve milli vatan altında yaşamayı arzu eden herkese kucağımızı açıyoruz.
 
Dilerim bu temel atma törenimiz ve yapılacak olan cami bu kucaklaşmaya vesile olur” şeklinde konuştu. Başkan Can, 30 Haziran 2016 Perşembe günü saat 17.00’da temel atma töreninde bütün Tarsusluları yanlarında görmek istediğini söyledi.
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1