Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın Sağlık Durumu İle İlgili Eşinden Açıklama

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın sağlık durumu ile ilgili son bilgileri eşi Derya Özinç Bozdoğan sosyal medya hesabında paylaştı.
Tarih: 23 Haziran 2020 Salı 17:42
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın Sağlık Durumu İle İlgili Eşinden Açıklama
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın sağlık durumu ile ilgili son bilgileri eşi Derya Özinç Bozdoğan sosyal medya hesabında paylaştı.

Dün Tarsus Belediyesinin resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yapılmış ve Başkan Bozdoğan'ın coronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantina altına alındığı açıklanmıştı.

Bugün ise Başkan'ın eşi Derya Özinç Bozdoğan sosyal medya hesabından kendisini ve kızının Covid-19 testlerinin negatif çıktığını belirterek şu açıklamayı yaptı; Eşimin rahatsızlığından dolayı arayan, mesaj gönderen herkese teşekkür ederim. Az önce benim ve kızımın testinin negatif çıktığını öğrendim .

İkamet  ettiğimiz Panorama sitesi D blok sakinleri komşularımın tedirgin olmamaları ve başkalarına bulaştırmama adına verdiğimiz ortak kararla eşim belediye misafirhanesinde tedavi süreci için karantina altına alınmıştır . 

Sevgili komşularım, hiçbirinizin saçının teline birşey olmasını istemeyiz . Sizinle karşılaştığında gördüğünüz gibi Haluk bey asansörü kullanırken çok hassas davranmış maskesini ve eldivenini takmayı ihmal etmediği gibi o an elinde eldiven yoksa dahi araba anahtarıyla düğmelere basmıştır.

Covid tespitinden sonra asansör ve merdiven daireleri dezenfekte edilmiştir . Ayakta tedavi sürecinde hergün sağlık personelinin serum bağlanması ve kontrollerin yapılması için sırf sağlık personelinin evimize gelmesiyle oluşacak riski de ortadan kaldırdık.

Eşimin şu an sağlık durumu iyiye gittiğini yine de 14 gün sürenin atlatılması gerekiyor. Farkında olalım olmayalım Corona virüsüne yakalanmış ve bağışıklık kazanmış olabiliriz.

Yani Kişinin  bağışıklık sistemine bağlı olarak ayaktada geçirilmiş olabilir. Örneğin her yemeğimde limonu fazla tüketmiş olmam beni farkında olmadan virüsten korumuş olacağını düşünüyorum. Lakin maske takmayı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymayı ihmal etmedik, etmeyelim .    

Eşimin sağlık problemlerinde bizi hiç yalnız bırakmayan Dr . Musa Atay dostumuza ,serumlarını takan Buse uslu emekçi kızımıza ve görevli 2 arkadaşımıza çok teşekkür ederim . 

Sevgiyle ,sağlıkla ,coronasız günlere ...

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1