Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'dan 25 Yıllık Yönetime Suçlama

Cumhuriyet Gazetesi'nde makale yayınladı.
Tarih: 7 Temmuz 2020 Salı 11:26
Güncelleme: 7 Temmuz 2020 Salı 11:27
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'dan 25 Yıllık Yönetime Suçlama
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, belediye işlerinden fırsat bulup Cumhuriyet Gazetesi için bir makale kaleme aldı.

Başkan Bozdoğan'ın 6 Temmuz 2020 tarihli yayınlanan makalesinin başlığı ise "Felsefenin ve Filozofların Kenti Tarsus" oldu.

Bozdoğan kaleme aldığı makalesinde, 25 yıllık Burhanettin Kocamaz ve Şevket Can dönemlerine vurgu yaparak "Bir dönem “aydınlığın kenti” olan Tarsus, çeyrek asırlık bir dönemde ise ekonomi, sanat, felsefe ve sosyalleşmeden uzak bir kent olmakla yüz yüze geldi ve yalnızca “siyasetle” baş başa bırakıldı.

İşte bu dönemde Tarsus’ta ilkesiz, amaçsız, hedefsiz ve halktan kopuk siyasetin konuşulmaya başlandığı dönemin de temelleri atılmış oldu. Mevcut irade ekonomi, sanat, felsefe ve sosyalleşme tercihini “ekonomi üzerine temellendirilmiş siyaset”e bırakmış ve kentin ana damarlarını keserek kenti nefessiz bırakmış oldu.
"ifadelerini kullandı.

Bozdoğan yazısının bir kısmında ise parti adı vermeden mevcut partilerin birçoğunun halktan yana siyaset yapmadığını belirtti. Başkan Bozdoğan o partilerin isimlerini açıklamadı. 

Gazetedeki makalesinde Bozdoğan; "Bugün, Tarsus’ta da siyaset, geçmişte ve bugün ülkenin her yerinde olduğu gibi çıkarlar ve buna bağlı ilişkiler etrafında şekilleniyor. Ama baştan söylemek ve bugün, buna neden olabilecek ölçüde belirtmek gerekirse, mevcut partilerin birçoğunun gerçek anlamda bir halk siyaseti ya da halktan yana bir siyaset yapmadığının da altını çizmek gerekir." dedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1