Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Sinüzit ağrılarının ardından başka şey çıktı

Tarsus’ta uzun zamandır sinüzit ağrıları çeken genç kadının sağ yanağından iri kist olduğu tespit edildi. Kist yapılan başarı operasyonla alındı.
Tarih: 28 Ocak 2016 Perşembe 17:33
Sinüzit ağrılarının ardından başka şey çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta uzun zamandır sinüzit ağrıları çeken genç kadının sağ yanağından iri kist olduğu tespit edildi. Kist yapılan başarı operasyonla alındı.
 
Özden Yılmaz isimli kadın, dönem dönem sinüzit ağrıları çektiğini ve son dönemlerde şiddetli baş ağrılarına maruz kaldığı şikayetiyle Özel Ortadoğu Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Can Özkardeşler’e muayene oldu. Yapılan tetkikler neticesinde kadının sağ yanağındaki sinüzit çukurunda iri bir kitle olduğu tespit edildi.
 
Tarsus Özel Ortadoğu Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Can Özkardeşler, “Hastamız bize uzun zamandan bu yana baş ağrısı çektiği şikayetiyle geldi. Hastamız başının sağ tarafında ağrı olduğunu ve yine burnunun sağ tarafından akıntı olduğunu ve yıllardan bu yana zaman zaman sinüzit tedavisi gördüğünü ifade etti.
 
Yaptığımız ilk muayeneden sonra hastamızın tomografisi çekildi. Tomografi sonuçlarını incelediğimizde hastamızın sağ yanağının içinde bulunan boşlukları tamamen dolduran iri kist tespit ettik. İlaç tedavisiyle geçmesi mümkün olmayan kistin alınması içinde ameliyat yaptık” dedi.
 
Sinüsleri dolduran kitlenin alınması için yanak altından girerek kiste ulaştıklarını ifade eden Özkardeşler, “Kisti suyu ve kabuğu ile birlikte yerinden çıkardık. Tekrarlamaması içinde burun içinde sinüs boşluğuna var olan bağlantıyı genişlettik” şeklinde konuştu.
 
Uzun süreli nezle ve griplerin sinüstü tetiklediğini kaydeden Tarsus Özel Ortadoğu Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Can Özkardeşler, “Bu nedenle vatandaşlarımıza önerimiz, nezle-grip deyip geçiştirmeden gerekli olan tedavileri görmeleridir.
 
Bölgemizde baş ağrısı olayı çok görülüyor. Hava kirliği, polenler bunları tetikliyor. Fakat baş ağrılarının sebeplerinin %15’ini sinüzit oluşturmaktadır. Bu nedenle uzun baş ağrılarında doktora başvurulması gerekir” dedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1