Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Şimşek, Tarsus'ta Polis Sayısının Artırılmasını İstedi

Şimşek, Tarsus'ta bölücü terör örgütü yandaşları tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerine karşı devletin gerekli tedbirleri almasını, polis sayısının da artırılmasını istedi.
Tarih: 22 Şubat 2016 Pazartesi 09:21
Şimşek, Tarsus'ta Polis Sayısının Artırılmasını İstedi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus'ta bölücü terör örgütü  yandaşları tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerine karşı devletin gerekli tedbirleri almasını, polis sayısının da artırılmasını istedi.
Milletvekili Şimşek, terör örgütünün gençlik yapılanması tarafından Tarsus'ta gerçekleştirilen sokak eylemlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
 
15 Şubat günü Adana-Mersin karayolunun bölücü terör örgütü yandaşları tarafından kesilerek bir tırın yakıldığını belirten Baki Şimşek; "Yine aynı gün bir otomobil ateşe verilerek yakılmıştır.
 
Yine Tarım Müdürlüğüne ait bir araç Mersin'in Tarsus içerisinde bölücü örgüt militanları tarafından ateşe verilerek yakılmıştır. Tarsus 58 ilden büyük bir ilçedir. Polis ve çevik kuvvet sayısı yetersizdir.
 
Devletimizin bu yol kesenlere, eşkıyalık yapanlara, molotof atanlara, sadece gaz sıkarak değil, bunlara gerekli cezanın verilerek, gerekirse tutuklanarak müdahale etmesini, Mersin'in ve Tarsus'un huzurunun bozulmamasını hükümet yetkililerinden talep ediyorum" dedi.
 
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Meclis'teki konuşmasında, Tarsus'a bağlı Alifakı Mahallesi (köy) sınırları içinde yapımı devam eden Bölgesel Cezaevinin de Adana'ya bağlanmasının konuşulduğunu, bu cezaevinin Mersin sınırlarında olduğu için Mersin'e bağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1