Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Sağlık Çalışanlarına, Korona Virüsünden Korunma Yolları Anlatıldı

Başhekim Op.Dr.Sadık Emre Direk, ‘Koronavirüs Alacağınız Tedbirlerden Daha Güçlü Değildir”
Tarih: 23 Mart 2020 Pazartesi 16:08
Sağlık Çalışanlarına, Korona Virüsünden Korunma Yolları Anlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Sadık Emre Direk, hastanede hizmet veren personelleri Corona Virüsü hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Devlet Hastanesinin Eğitim Birimi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantılarında hastane çalışanları ile bir araya gelen Başhekim Op. Dr. Sadık Emre Direk, tüm sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, konuşmasına başladı.

Tarsus Devlet Hastanesi’nde Nisan ayına kadar mesai saatleri içerisinde hasta ziyaretlerin yapılamayacağını da ifade eden Başhekim Op.Dr. Sadık Emre Direk, ilgili bakanlık tarafından gelen tedbirler hakkında ise şu bilgileri verdi:

 “Sağlık Bakanlığımız bünyesinde erken dönem oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda yurt genelinde de alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azaltılmasına yöneliktir.

Hastanede yapılan hasta ziyaretleri Nisan ayı boyunca mesai saatleri içerisinde yapılmayacaktır.

Mesai saatlerdi dışında sadece 19 ile 20.00 saatleri arasında sadece hastamızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaret etmesine izin verilecektir.

Yoğun bakımlar ve Palyatif Bakım Ünitelerinde yatan yasta ziyaretlerine izin verilmemektedir. Hastalarımız hakkında ilgili klinikten bilgi telefonla alınabilecektir.

Hasta refakat hizmetlerinin sınırlı sayıda tutularak mümkünse aynı kişi tarafından sağlanması ve uygulanması gerçekleştirilecektir” dedi.

 Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Genç tarafından “Corona Virüs Nedir? Korunma Yolları Nelerdir? ve Alınabilecek Önlemler Nelerdir?” konusunda hizmet içi eğitim verildi.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1