Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Ramazan Ayında Ağızlarımız Sağlıklı Tatlansın

Başkan Ali Tavman, “Tatlıcılık Konusunda Esnafımızı Uyardık”
Tarih: 10 Mayıs 2019 Cuma 15:11
Ramazan Ayında Ağızlarımız Sağlıklı Tatlansın
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Kebapçılar, Lokantacılar ve Pastaneciler Odası Başkanı Ali Tavman, mübarek Ramazan ayının idrak edildiği şu günlerde pastacılık ve tatlıcılık sektöründe ki çalışmaları çok önemsediğini belirtti.

Başkan Ali Tavman, Ramazan´da en son noktada iftardan sonra ağızların tatlandığı süreç yaşandığını hatırlatarak, “Özellikle taklit konusunda çok önemli yer alan tatlıcılık konusunda esnafımızı uyardık.

Bu konuda da piyasa koşulları içerisinde haksız rekabete ayak uydurup da insanların yiyemeyeceği şeyleri daha doğrusu kendilerinin yiyemeyeceği şeyleri başkalarına yedirmemeleri konusunda ciddi uyarılar yapıyoruz.

Kendinizin yemediği şeyi başkasına yediriyorsanız bu ahlaki değerlere de aykırı bir durum. Biz bunlara esnaf demiyoruz. Bunları esnaf olarak kabul etmek mümkün değildir. Çünkü esnaflık 800 yıllık kültürü ile Ahi Evran geleneğinden gelen bir olgudur.

Ahi Evran kültürünün de çok önemli ilkeleri vardır. Ama piyasada esnaf olmayan, gıda ile alakası olmayan bir takım kişilerin yatırım yaparak bu sektöre kirli anlamda zarar verdiklerini görüyoruz” diye konuştu.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1