Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Olcay Tok'un İsmini Vererek 30 Bin TL Dolandırdılar

Mersin'de akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık yaşandı.
Tarih: 3 Eylül 2020 Perşembe 10:02
Güncelleme: 3 Eylül 2020 Perşembe 10:24
Olcay Tok'un İsmini Vererek 30 Bin TL Dolandırdılar
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin'de akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin'de kurulu bulunan bir ilaçlama şirketini telefonla arayan bir kişi, kendisini Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok'un özel kalemi olarak tanıtıp genel sekreterin firma sahibi S.Ö. ile görüşmek istediğini belirterek bir cep telefonu numarası bırakır.

Aradan bir süre geçtikten sonra firma sahibi S.Ö. dolandırıcıların bıraktığı numarayı aradığında kendisini Olcay Tok olarak tanıtan şahıs sosyal proje kapsamında kendisinden 30 Bin TL para istemesi üzerine S.Ö. kendi hesabından M.K. adına 30 Bin TL havale yapar.

Firma sahibi S.Ö. bir süre sonra Olcay Tok'u arar ancak belirtilen numaradan ulaşamaz. Dolandırıldığını anlayan  S.Ö. emniyete giderek şikateçi olur. 

Emniyetin yaptığı çalışmada paranın yatırıldığı M.K. isimli şahsın Sinop'un Boyabat ilçesinde olduğu tespit edilerek operasyonla gözaltına alınır.

M.K. ilk ifadesinde arkadaşı A.Ö.'nün oğlum para gönderecek demesi üzerine hesap numarası verdiğini daha sonra parayı beraber çekerek kendisine verdiğini beyan eder.

A.Ö. isimli şahısta Boyabat ilçesinde üzerinde 3 Bin TL ve N.U.'a gönderildiğine dair dekontla yakalanır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok'ta yaşanılan bu olaydan dolayı üzgün olduğunu belirterek vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1