Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Murat Gül CHP'den İstifa Etti

CHP'li Murat Gül, yaptığı yazılı açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti.
Tarih: 15 Eylül 2015 Salı 16:27
Güncelleme: 8 Nisan 2019 Pazartesi 22:16
Murat Gül CHP'den İstifa Etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
CHP'li Murat Gül, yaptığı yazılı açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti.
Gül'ün yaptığı açıklama şöyle; “15 Eylül 2015 tarihinde yapılan CHP Tarsus ilçe 10. Genel kurul toplantısına katıldım.. Tek liste ile girilen kongrede Divan başkanlığına yaptığım başvuruda, başka konuşma talebi olmamasına rağmen konuşma talebim sümen altı edilmiştir.
Neye üzüleyim. Yıllarımı verdiğim partide geçmiş yıllarda Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundum. Buna rağmen üyesi olduğum CHP’de 5 dakika bile olsa konuşma hakkım gasbedildi.
Talebimi ilettiğim ve red cevabı veren Sayın divan başkanı Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, parti tarihini, terbiyesini hiç almamış yada öğrenmemiş olmalı.
Mustafa Kemal Atatürk döneminde kurultaylar 5 gün sürer, herkes fikrini söylerdi. Kongreler neden yapılır? İnsanlar çıkar, projelerini anlatır, partiyle ilgili eleştirilerini yapar.
Oysa CHP gibi Sosyal Demokratım diye övünen bir partide kendi içimizde bile demokrasiyi sağlayamadıktan sonra biz bu ülkeye demokrasiyi nasıl getireceğiz?
Sorarım, bu partiyi yönetenlere? Sizler neyin peşindesiniz? Tek adayın olduğu bir kongrede bile kimseye söz verilmedi. Ben neyin mücadelesini, kimin için yapayım?
Herkesin kendi çıkarlarını düşündüğü ve alacaklarının hesabını yaptığı bir partide artık siyaset yapmanın bir anlamı kalmadığını düşünüyorum. Geçtiğimiz kongrelerde istemeden de olsa, kırdığım partililerden de özeleştirimi yapıp özür diliyorum.
Partiyi kendi partililerine karşı bir kongre değil, harp kazanma olayına döken parti yöneticilerini de tarih not edecektir. 
Türkiye’yi yönetmeye talip olan bir partinin içinde gerçek demokrasinin olmadığına inandığım ve partinin kendi üyeleri ve delegelerine bile önem vermemesinden dolayı yıllarca gururla üyesi olduğunu söylediğim Cumhuriyet Halk Partisinden ve üyelikten istifa ediyorum.
Kamuoyuna duyurur, saygılar sunarım.”
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1