Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Müftü Ali Can, Üniversiteli Öğrencilerle Bir Araya Geldi

“Gençler! Yolunuzu Mescitlerle Kesiştiriniz”
Tarih: 30 Nisan 2019 Salı 10:52
Müftü Ali Can, Üniversiteli Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Müftüsü Ali Can, Tarsus'taki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve yatılı ortaöğretim yurtlarında kalan öğrencilerle akşam yemeğinde buluştu.

Müftülük ADRB tarafından yürütülen “Peygamberin İzinde Erdemli Gençlik ve Geleceğin İnşasında Peygamber Sevgisi” konulu proje kapsamında gerçekleştirilen buluşmaya Müftü Ali Can ve KYK Müdürü Mustafa Kara katıldı.

Akşam yemeği ikramı ve hediye takdiminin ardından öğrencilere hitap eden Tarsus Müftü Ali Can; “Hepiniz hoş geldiniz.

Bizler Müslümanız hamdolsun, Müslüman bir ülkede, Müslüman analardan babalardan,  beş vakit ezan sesinin yankılandığı bir ülkede doğduk. Bunlar çok önemli değerlerdir”

Hayatın yönünü tayin etmede en önemli unsurlardan birinin minarelerden yankılanan ezan sesinin olduğunu vurgulayan Müftü Ali Can; “bunun değeri içinde bulunduğumuz ortamda fark edilmeyebilir.

Ama ezanın duyulmadığı ülkelere bakın, orda ki kardeşlerimiz bizim beş kez duyduğumuz ezana hasret yaşamak zorunda kalabiliyor” şeklinde konuştu.

İslam dininin tebliğcisi Peygamberimiz (AS) efendimizi tanımanın, onun izinde kalmanın, hayatın en önemli gayesidir, diyen Müftü Can içinde yaşadığımız Tarsus şehrinin tarihi, ilmi ve manevi yapısını değerlendirerek; “insanlığın atasının yaşadığı, diğer peygamberlerin zaman zaman uğradığı ruhu olan şehirdir” dedi

Gençler! Yolunuzu mescitlerle kesiştiriniz. Cami ve mescitler bizi İslam çizgisinde tutacak en mühim etkenlerdendir”diyen Müftü Ali Can, gençlere önemli tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi; “hangi konuyla ilgilenirsek ilgilenelim 3 şeyi bilmemiz lazım: Tarihimizi, Teorisini ve Günce gelişmeleri sıkı takip edeceğiz, Arıca davetimize katılma nezaketini gösterdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1