Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

MHP'li Şimşek AKP'nin Mersin politikasını eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 14 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti hükümetinin Türkiye'de hiçbir siyasi partiye nasip olmayan imkanlara sahip olmasına rağmen Mersin gibi önemli bir kentte hiç birşey veremediğini savundu.
Tarih: 3 Mart 2016 Perşembe 11:15
MHP'li Şimşek AKP'nin Mersin politikasını eleştirdi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 14 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti hükümetinin Türkiye'de hiçbir siyasi partiye nasip olmayan imkanlara sahip olmasına rağmen Mersin gibi önemli bir kentte hiç birşey veremediğini savundu.
 
Milletvekili Baki Şimşek, Ulaştırma Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında MHP grubu adına Meclis'te konuşma yaptı. 
 
Yaklaşık 20 dakika süren konuşmasında AK Parti hükümetini eleştiren Baki Şimşek "İktidar partisi özellikle 14 yıldır Türkiye'de hiçbir siyasi partiye nasip olmayan imkanlara sahiptir. Mersin ancak bu süre içerisinde beklediği düzeyde hizmet alamadı. Ne yazık ki biz 14 yıldır her seçim döneminde aynı vaatleri dinledik. Mersin'de değişmeyen tek şey seçim vaatleridir" dedi. 
 
AK Parti'nin 14 yıllık iktidar döneminde Mersin'in 3 tane Bakan, bir tane Genel Başkan Yardımcısı gördüğünü hatırlatan Milletvekili Şimşek "Ancak her Bakan bir önceki Bakan ile aynı şeyi söylemekle yetindi. 'Ben önce başka bir ilin vekiliydim, ancak şimdi Mersin'in vekiliyim' ifadesini kullandılar.
 
2002 yılında o zaman AK Parti'nin kurucu üyelerinden ve partinin Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, Mersin'den aday gösterdiler ve Mersinli hemşerilerimiz yüksek oranda oy vererek kendisini Meclis'e gönderdiler. Fakat o yıllarda da Mersin istediği hizmeti alamadı. Fırat şu anda HDP sıralarında Milletvekilliği görevine devam etmektedir. 2007 yılında bu defa Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Mersin'den aday gösterildi.
 
Kürşad Tüzmen, Mersinlilere başta 5-T olmak üzere Mersinlilerin oyunu aldı. Organize Sanayi Bölgeleri'nin yapılacağı söylendi. Havayolu, demiryolu, Adana-Mersin yolu, Mersin-Antalya yolu vaatleri verildi. Mersin ne yazık ki Tüzmen döneminde de İstanbul Boğazı yüzerek geçme dışında herhangi bir faaliyetine şahit olmadılar.
 
2011 yılında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin'den aday gösterildi. Zafer Çağlayan'da yine Kürşad Tüzmen gibi birçok proje saydı. 8 tane Organize Sanayi Bölgesi yapacağını söyledi.Ancak Mersinliler, Zafer Çağlayan'ın 750 bin liralık saate bakma dışında herhangi bir faaliyeti hayata geçirebildiğine şahit olmadılar.
 
7 Haziran seçimlerinde Antalya'dan aday olan ve orada birçok proje açıklayan ve 1 Kasım seçimlerinde Mersin'den aday gösterilen Lütfi Elvan, Mersin'den aday gösterildi. Mersin'e geldiği gün 'Mersin, Türkiye'nin 20 yıl gerisinde kalmıştır' ifadesini kullandı. Biz sayın Elvan'ın öngörülerine ve iyi niyetine güveniyoruz. Kendisine başarılar diliyoruz. Mersin adına inşallah hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyoruz.
 
Ancak bu 20 yılın 14 yılında AK Parti iktidar ve Mersin'in 3 tane Bakanı vardı" şeklinde konuştu. Lütfi Elvan'ın, 1 kasım seçimleri öncesinde birçok proje açıkladığını ve Mersin halkının bu projeleri sabırsızlıkla beklediğinin altını çizen MHP'li Baki Şimşek, konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi: 
 
"Ancak havaalanı ihalesi Ekim ayında yapılacak denmiş, yapılamamış. Ocak ayında yapılacak denilmiş ama yine yapılamamış. Şu anda devlet imkanlarıyla yapılacak deniliyor. Yeni ihale süreçleriyle, yeni zaman kayıplarıyla Mersin kan kaybetmeye devam ediyor. Elvan, 'Sahil Bandı Projesi yolunun hemen kamulaştırması yapılacak' demiş ancak 4 kilometrelik sahil bandı yolu yapılmış, geriye kalan 11 kilometrelik kısmın kamulaştırılması dahi yapılamamıştır.
 
Ben buradan hükümete seslenmek istiyorum. Mersin Limanını sattınız, Suma fabrikasını sattınız, Kadıncık-1, Kadıncık-2 barajlarını sattınız, ama ne yazık ki sattığınız bu yerlerden aldığınız bu paraları ne yazık ki Mersin'e harcamadınız. Mersin-Antalya yolu, Çukurova Havaalanı, Adana-Mersin Hızlı Tren, Mersin-Adana 8 şeritli yol, Çeşmeli otoban yolu, Silifke-Mut yolu, Silifke-Gülnar yolu, Mut-Karaman yolu, Tarsus-Çamlıyayla yolu, 8 tane Organize Sanayi Bölgesi, Yenice Lojistik Köyü, Tarsus'a araç muayene istasyonu, Anamur iskelesi, arsasını Toroslar Belediyesinin bağışladığı 1250 yataklı Şehir Hastanesi projesi Mersin halkı tarafından beklenmektedir."

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1