Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin'de Talasemi Merkezi Hizmete Giriyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Talasemi ile Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Tarih: 30 Eylül 2015 Çarşamba 13:18
Mersin'de Talasemi Merkezi Hizmete Giriyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Yakın bir zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanan İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki Talasemi ile Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çukurova bölgesinde yaygın olarak görülen ve kalıtsal bir hastalık olan talasemi hastalığı ile ilgili çalışmalar yapılacak.
 
383m²’lik alan üzerine kurulan merkezde, toplum eğitimi ve bilinçlendirme, taşıyıcıların saptanması, genetik danışmanlık ve doğum öncesi tanı yöntemleri konusunda vatandaşlara hizmet verilecek.
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak olan Talasemi Merkezi’ne gelecek çiftlere, psikolojik danışmanlık sağlayabilmek için merkezin Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık birimi de destek verecek.
 
Bilinçli nesiller yetiştirerek geleceğe yönelik sağlıklı bir toplum yapılandırılması amaçlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, açılacak olan bu merkezde, toplumun temeli olan ailelere, çocuklara ve gençlere hizmet sunacak.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1