Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin’de Sosyal Medya’da Lider Kocamaz

Mersin’de siyaset dünyasının sosyal medyadaki lideri belli oldu.
Tarih: 18 Mart 2016 Cuma 16:15
Mersin’de Sosyal Medya’da Lider Kocamaz
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Haber: Serhan GEÇİM / ÖZEL

Mersin’de siyaset dünyasının sosyal medyadaki lideri belli oldu.
 
Araştırmaya göre, facebook’ta siyaset dünyasında liderliği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz elinde tutuyor.
 
İstatistiklere göre, Sosyal medya platformu Facebook’ta Burhanettin Kocamaz’a ait kişisel sayfa 94.767 beğeni ile zirvede yer alıyor.
 
Mersin’de siyaset dünyasında Kocamaz’ın en yakın rakibi ise Ak Parti Milletvekili Başbakan yardımcısı Lütfi Elvan. Facebook’ta Elvan’ı 86.612 kişi takip ediyor.
 
BELEDİYELERDE LİDER KOCAMAZ
 
Mersin’deki Belediye Başkanları arasında yine Kocamaz liderliği elinde bulunduruyor. En yakın rakibi ise 39.133 beğeni ile Tarsus belediye Başkanı Şevket Can.
 
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna 8.632 beğeni ile üçüncü sırada yer alırken Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut 8.469 takipçi sayısı ile dördüncü sırada yer alıyor. 
 
Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz 5.702 takipçi ile beşinci sırada yer alırken Anamur Belediye Balkanı Mehmet Türe 5.684 takipçi sayısıyla altıncılıkta bulunuyor. 
 
Akdeniz Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk 5.672 takipçi sayısı ile yedincilikte yer alırken erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu 2.433 takipçi sayısı ile sekizinci sırada bulunuyor.
 
Listede Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı 1.216 oyla dokuzuncu sırada yer alırken Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel 809 takipçi ile son sırada yer alıyor.
 
Çok ilginç ama Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’nın facebook’da kişisel sayfaları bulunmuyor.
 
MERSİN MİLLETVEKİLLERİ’NDE ELVAN ÖNDE
 
Mersin Milletvekilleri facebook sayfalarının takipçi sayısı sıralamasında liderlik Lütfi Elvan’da bulunuyor. Ak Parti Milletvekili Lütfi Elvan’ı facebook’da 86.612 kişi takip ediyor.
 
Listede ikinci sırasında bulunan MHP Milletvekili Oktay Öztürk’ün takipçi sayısı 10.879. CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı 10.603 takipçi sayısı ile üçüncü sırada bulunuyor.
 
 
MHP Milletvekili Baki Şimşek 9.288 takipçi sayısı ile dördüncü sırada yer alırken CHP Milletvekili Durmuş Fikri Sağlar 5.735 takipçi ile beşincilikte yer alıyor.
 
Ak Parti Milletvekili Hacı Özkan 5.670 takipçi ile altıncı sırada yer alırken CHP Milletvekili Hüseyin Çamak 5.550 takipçi ile yedinci sırada yer alıyor.
 
Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tezcan 5.153 takipçi sayısı ile sekizinci sırada yer alırken CHP Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu 3.645 takipçi ile dokuzuncu sırada yer alıyor.
 
Listenin son sırasında ise 1.329 takipçi sayısı ile Ak Parti Milletvekili Ali Cumhur Taşkın yer alıyor.
 
HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ın ise facebook’ta kişisel sayfası bulunmuyor.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1