Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin Maratonu’na Sayılı Günler Kaldı

Tarih: 10 Aralık 2018 Pazartesi 15:05
Mersin Maratonu’na Sayılı Günler Kaldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü koşulacak olan Uluslararası Mersin Maratonu’nun Etkinlik Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

4. Uluslararası Mersin Maratonu’na sayılı güler kala gerçekleştirilen toplantı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel başkanlığında düzenlendi. 

Güncel kayıt sayıları hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda 42 KM Koşusuna 374, 15 KM Koşusuna 1336, 5 KM Halk Koşusuna 119 bin 226, Çocuk Maratonu’na 823, Özel Sporcu Koşusuna 513 kişinin kayıt yaptırdığı belirtildi. 

Uluslararası Mersin Maratonu saat 08.50’de Tekerlekli Sandalye Parkuru ile start verecek. Saat 09.00’daki 42 Km Koşusu ile devam edecek olan maratonda 09.30’da Çocuk Maratonu, 10.00’da Özel Sporcu Koşusu, 11.00’de 15 Km ve 11.30 5 Km Halk Koşusu gerçekleşecek. 12.30’daki Ödül Töreni ile de dereceye giren sporcular ödüllerini alacaklar. 

“Hedefi aştık”

Uluslararası Mersin Maratonu’nun Etkinlik Komisyonu Toplantısı’nda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel, “Uluslararası Mersin Maratonu’nda Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın bu yıl bize koyduğu hedef 100 bin kayıt. Allaha şükür ki o hedefi aştık ve 120 bine yakın kayıt oldu.

Arzu ettiğimiz hedefin üzerindeyiz. Bu organizasyonun dört dörtlük gerçekleştirilmesi bizim için çok önemli. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm halkımızla hiçbir grup gözetmeden Mersin’in ortak bir değeri ve markası olarak bu maratonu yapmak oldukça önemli. Mersin halkı da böyle bir organizasyonu benimsedi.

Böyle bir organizasyonun Mersin’de birlik ve beraberlik açsından önemli olduğunu hissettiler ve hissetmelerinden dolayıdır ki 57 bin Mersinli geçtiğimiz yıl maratonumuza katılarak, bu düşünceleriniz yansıttılar.

Bu yıl bunun çok daha fazlasının gerçekleşeceğine ve ses getirecek bir etkinlik olacağına inanıyorum. Kazasız, belasız, Mersin’in ve Büyükşehir Belediyemizin adına yakışır bir maraton yapacağımızı ümit ediyorum. Verdiğiniz emekler için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

Maratonun fuarı yine eğlencenin merkezi olacak 

14-15 Aralık tarihinde Forum AVM’de Maraton Fuarı düzenlenecek. Fuarda kayıtlar alınmaya devam ederken, kayıt olan vatandaşların göğüs numaraları, çanta ve tişörtleri teslim edilecek.

Ayrıca 42 Km ve 15 Km koşacak olan sporcuların çipleri, göğüs numaraları, çanta ve tişörtleri de fuar alanında teslim edilecek.

14 Aralık Cuma günü saat 09.00-09.30 arası Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilinçli Spor tarafından sabah sporu ile başlayacak olan fuar etkinlikleri, 10.00-12.00 saatleri arasında Gazeteci Yazar Murat Ağca’nın moderatörlüğünde, spor muhabiri Serhan Türk, Youtuber Tuğçe, Youtuber Seda ve spor eğitmeni Naumman Mazıcıoğlu’nun katılımı ile Sporun Mutfağındakiler Paneli devam edecek.

Fuar etkinlikleri kapsamında ayrıca halk oyunları ve müzikal gösterileri, Zumba, Rock And Roll ve Hip Hop gibi dans gösterileri ile Mersinliler eğlenme fırsatı bulacak.

15 Aralık Cumartesi günü ise yine sabah sporu ile başlayacak olan fuar, Sporun Mutfağındakiler Paneli ile devam edecek. Saat 10.00-12.00 arası Gazeteci Uğur Önver’in moderatörlüğünde düzenlenecek olan panelde CNN Türk Spor Müdürü Cem Yılmaz, Türkiye Atletizm Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Terzi, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Yurdadön, eski atletlerden Veli Ballı ile Serap Aktaş Mersinliler ile bir araya gelecek. 

Saat 13.00-15.00 arasında da DHA Spor Müdürü Uğur Demirkırdı’nın moderatörlüğünü üstlendiği Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, spor eğitmeni İnanç Akbaş, efsane atlet İsmail Akçay, eski atlet Ahmet Altun deneyimlerini paylaşacak.

Fuarda müzikal dinletisinin yanı sıra salsa, rueda, sirtaki, zumba, hip hop gibi gösteriler ile Mersinliler eğlence dolu dakikalar geçirilecek. Maraton Fuarı akşam saat 19.30’da Gatto Gabriel’in konseri ile sona erecek. 

Mersinliler, Pazar günü bu yollara dikkat!

15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 22.00’dan, 16 Aralık 2018 Pazar günü saat 13.30’a kadar sporcuların geçiş güzergâhındaki birçok bulvar ve cadde araç trafiğine kapatılacak. Güzergâh üzerine park edilmiş olan araçlar ise yetkililer tarafından çekilecek. 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1