Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin Büyükşehir, Tarsus Yeni Mezarlık Alanında Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi  yeni mezarlık alanı düzenlemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
Tarih: 23 Haziran 2020 Salı 11:54
Mersin Büyükşehir, Tarsus Yeni Mezarlık Alanında Çalışmalarını Sürdürüyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediyesi  yeni mezarlık alanı düzenlemesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Edinilen bilgiye göre  ilçe merkezindeki mezarlığın kapasitesin dolması nedeniyle Sucular mevkiinde belirlenen yeni mezarlık alanı düzenlemesi için ihale yapıldı.

390 dönümlük yeni mezarlık alanında ilk etapta 3393 adet lahit mezar, 3 adet menfez, 660 metre istinat duvarı, 12.000 m2 beton parke, 450 m2 idari bina inşaatı yapılacak.

Tarsus’ta yaklaşık 50 yıl mezarlık ihtiyacını karşılayacak fiziki yapıya sahip Sucular Şehir Mezarlığı’nda ilk etapta Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaca binaen 470 mezarlık hazır hale getirildi.

Modern yapıya ve kolay ulaşıma sahip

Dini bayramlar ve özel günlerde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan mezarlıklarda yaşanan mezarlık içi ulaşım sıkıntısının da Sucular Şehir Mezarlığı’nda önüne geçmek için planlamasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, mezarlık içerisindeki 15 metrelik ana yollar ve 7 metrelik ara yollar ile vatandaşların mezarlık içerisindeki hareket alanlarını genişletirken, tasarlanan modern yapısıyla ziyaretçilere, mezarlıklara kolay ulaşım imkanı sunacak.

Alan içerisinde yer alacak mezarlık bilgi sistemleri ile vatandaşlar ziyaret edecekleri mezarları kolay bir şekilde bulacak.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1