Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan'dan 23 Nisan Mesajı

Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Tarih: 23 Nisan 2020 Perşembe 09:51
Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan'dan 23 Nisan Mesajı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Müdür Uyan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan gününün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan edişinin üzerinden tam bir asır geçtiğini hatırlattı.

Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan, "İnsanlık olarak koronavirüs tehdidi ile karşı karşıya kaldığımız şu günlerde zor süreçlerden geçiyoruz. Uzmanların önerileri ile evde kalıyor kendi ve çocuklarımızın sağlıklarını tehlikeye atmıyoruz.

Zor süreçler kardeşlik ve birliktelik ruhuyla aşılacaktır. 23 Nisan dünya çocuklarının bayramı olmuştur. 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, "Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" inancıyla kurtuluş mücadelesini yürütmüştür. Bu süreçte de dünya barışı için önemli bir adım atılmıştır"

23 Nisan 1920′de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli ve anlamlı günü yurdumuzda ve tüm dünyada, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve bütün halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" diye konuştu.
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1