Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Tarih: 28 Ekim 2019 Pazartesi 13:03
Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Tok, tüm hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladığını belirtti.

Genel Sekreter Yardımcısı Tok, mesajında, " Bütün imkansızlıklara rağmen, verilen o olağanüstü milli mücadelenin sonunda, Misak-i Milli sınırlarımızı çizerek, laik Türkiye Cumhuriyet'ini kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışıp durdular.

Bütün zorluklara rağmen kısa sürede yeni alfabe, eğitim, kıyafet, inanç ve hukuk gibi alanlarda yapılan devrimler sayesinde çağdaşlaşan ve aydınlanan bir ülke kurdular.

Farklılıklarımızın ve çeşitliliğimizin güvencesi olan, bizi hep birlikte bir arada tutan laik Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk Devrimleri'ne kalpten inanmanın bilinciyle, bizlerin bu günlere gelmesini sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ile onun Cumhuriyet'e kanat geren arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyor, ulusumuzun ve Mersinli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" diye konuştu.
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1