Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Medical Park’tan Tepki Çeken Şalgam Açıklaması

Tarih: 22 Ekim 2016 Cumartesi 14:38
Medical Park’tan Tepki Çeken Şalgam Açıklaması
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Medical Park Tarsus Hastanesi, kemik erimesi için Tarsuslu hastalara “Adana Şalgamı’nı” önerdi.
 
Hastane tarafından bugün yapılan yazılı açıklama Tarsuslu vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.
 
TARSUS’UN ŞALGAMI İYİ GELMİYOR MU?
 
Basın açıklamasında Medical Park Tarsus Hastanesi’nde görevli doktor tarafından TRT Çukurova Radyosunda kemik erimesi hakkında bilgilerin verildiği aktarılırken Medical Park Tarsus Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı doktor, Adana Şalgamının kemiğin yapısını koruyucu etki gösterdiğini söyledi.
 
Canlı yayınlanan programa Medical Park Tarsus Hastanesi Pazarlama Müdür Yardımcısı ile birlikte katılan doktorun kemik erimesi için Adana Şalgamı’nı önermesi sonrası Tarsuslu vatandaşlar açıklamaya büyük tepki gösterdi.
 
Vatandaşlar, doktorun açıklaması karşısında programda bulunan ve hiçbir düzeltme yapmayan hastanenin pazarlama müdür yardımcısı ve konuyu olduğu gibi basın bülteniyle yayınlayan Kurumsal İletişim Sorumlusunun Tarsus’a özgü yiyecek ve içecekleri okumasını ve öğrenmeleri hakkında tavsiyede bulundular.
 
Tarsus’ta kurulu bulunan ve tedavi için gelenlerin büyük çoğunluğunu Tarsuslu vatandaşların oluşturduğu hastane doktorunun Tarsus ile özdeşleşen şalgamı, tahtından indirerek Adana Şalgamı’nın reklamını yapması büyük tepki topladı.
 
Programda doktor reklama devam ederek, “ünü giderek artan bir içecek olan Adana şalgamı, kemik erimesi (osteoporoz) hastalığı için de öneriliyor. Şalgamın içindeki kalsiyum, fosfor, magnezyum ve vitaminler, kemikleri koruyor”, diye konuştu.
 
Kaldı ki Tarsus Belediyesi 2004 yılında Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvurarak “Tarsus Şalgamı” isminin marka tescilini yaptırmıştır.
 
Adana Ticaret Odası tarafından yine patent enstitüsüne Adana Şalgamı marka ismiyle 2015 yılında yapılan başvuru henüz kabul edilmemiş ve marka tescili uzman kuruluşa sevk edilmiş.
 
Tarsusluların bu tür durumlara olan duyarlılığını önemsemeyen Medical Park Tarsus Hastanesinin konuyla ilgili ne açıklama yapacağı merakla bekleniyor.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1