Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Listede Adı Geçen Kasabı Devralan İşletmeci Açıklama Yaptı

O Kasaptan Açıklama Geldi
Tarih: 14 Ekim 2019 Pazartesi 15:08
Listede Adı Geçen Kasabı Devralan İşletmeci Açıklama Yaptı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda firmalarını afişe etmişti. 
 
Bakanlığın sitesinde yer alan duyuruda 5996 sayılı "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu" ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, "Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik" gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır."denilmişti.
 
Açıklanan listede Tarsus’ta faaliyet gösteren kasaplardan alınan numunelerde sucuk etinde at eti ve benzeri yasaklı ürünlere rastlandığı kaydedilmişti.
 
Listede adı geçen ve işletmeyi devraldığını kaydeden Sabri Pan, haberle ilgili cevap hakkını kullanmak istediğini belirterek bir açıklama yolladı.
 
İŞTE O AÇIKLAMA
 
Ben Sabri Pan. Siz değerli Tarsus halkına küçük bir açıklama yapmak zorunda kaldım. Herkesin bildiği üzere gazetelerde çıkan at eti konusuna bir açıklık getirmek istiyorum.
 
2016 yılında o sıralar amcamın işletmesinde olan Gaddar Kasabı 2016 yılının sonunda her zamanki rutin olan denetlemeye girmiştir. Kesmiş olduğu tosunu sucuk yapmak için kullanmış ve henüz kelle etinin yasak olduğunun farkında olmadığından dolayı tosunun baş etini tosun etiyle birlikte kullanmıştır.
 
İş yerini denetlemeyen gelen ekiplere yaptığı sucuğun kalitesine güvenerek tahlile gönderilmesi için teslim etmiştir. Ancak baş eti kullanmanın yasak olduğunu bilmediği için ceza yemiş ve bir daha da baş eti kullanmamıştır.
 
Bizi üzen konu ise at eti fotoğrafı altında ismimizin geçmesidir. Haberin detayını okuyanlar baş eti yazısını göreceklerdir. Ayrıca Gaddar Kasabı yaklaşık 18 ay önce Sabri Pan tarafından devralınmıştır.
 
İşletmemiz sayısız denetlemelere girmiş olup temiz raporumuz mevcuttur. Bizi anlayacağınızı düşünerek hepinize teşekkür ediyorum. Sucuk yapımlarımızı kasaplar odasının teminatında olup imalatımızı da  gönül rahatlığıyla görebilirsiniz. Hepinize saygılar sunuyorum. Konu hakkında bilgi almak isteyenler 05396859942 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.
 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1