Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Koronavirüs Tarsus'taki Esnafları da Olumsuz Etkiledi

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, koronavirüs salgını nedeniyle esnaf kesiminin de bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi.
Tarih: 18 Mart 2020 Çarşamba 12:11
Koronavirüs Tarsus'taki Esnafları da Olumsuz Etkiledi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, koronavirüs salgını nedeniyle esnaf kesiminin de bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi.

Başkan Yalçın, raflarda tüm ürünlerin mevcut olduğunu, fiyat fırsatçılarına izin vermeyeceklerini, özellikle kantinci esnafının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.
 
Koronavirüsün kontrole alınması için devletin birçok tedbir aldığına dikkati çeken Tarsus Bakalar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, yaptığı açıklamada “Halk olarak panik yapmadan, devlet üst yetkililerinin yapacağı açıklamalara göre hareket edeceğiz.

Kulaktan dolma, gerçekliği tartışılır söylemlere dikkat etmemiz gerekiyor. Bizlerde Oda olarak üst kuruluşumuz olan TESK’in açıklamalarına göre, esnaflarımızı bilgilendiriyoruz” dedi.
 
Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs vakalarına rastlanıldığını hatırlatan Başkan Erdoğan Yalçın, “Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda hastalığa yakalanan vatandaşlarımız karantina altında tedavi görüyorlar.

Bu konuda özellikle 14 günlük bir süre veriliyor. Tabi bu işin sağlık boyutu ve Sağlık Bakanlığımızın bu konuyla hassasiyetle ilgilendiğine inanıyoruz.

Esnaf olarak bizlerin, bu durumdan ortaya çıkacak zararı tamamen sinemize çekme gibi bir durumumuz yok. Zaten ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde bu virüs olayı patlak verdi.

İşlerimiz zaten iyi gitmezken, yaşanan son gelişmelerden sonra işlerimiz taban yapmaya başladı!” diye konuştu.
 
Özellikle geçtiğimiz hafta içinde alınan tedbirlerin ardından bir-iki günlük panik havasından dolayı raflarda bulunan bir iki ürünün bulunmasında sıkıntı olduğuna dikkati çeken Başkan Erdoğan Yalçın, “Şu an için esnaf raflarında bulunmayan ürünümüz yok, tüm istenen ürünler mevcut.

Stok yapmaya bir gerek yok. Çünkü bizim üyemiz olan esnaflarımız sizlerin evlerinin altında, sokağın başında, mahallenizin en ulaşılabilir yerinde sizlere hizmet vermektedir. Şunu açıkça söylüyorum fiyat farkı koyan bir esnafı tespit ettiğiniz zaman Bakanlığın şikayet hattına veya direk bize ulaşarak bunu bildirebilirsiniz.

Bizler, böyle bir ortamda hiç kimsenin haksız kazanç sağlamasına göz yumamayız. Bu zaten insanı açıdan, dini açıdan veya ahlaki açıdan da kabul edilecek bir şey değildir. Böyle davranışlar içerisinde olanları da ifşa etmeye hazırız” dedi.
 
Okulların tatil olmasından dolayı kantinci esnaflarının mağdur olduklarına vurgu yapan Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, “Kantinci esnafımızın durumuyla ilgili Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunuldu.

Amacımız bu esnaflarımızın durumu ile ilgili biran önce açıklama yapılmasından yanadır. Kira giderleri, vergi borçları, yanlarında çalışan kişilerin sigorta primlerinin ötelenmesi ve benzeri durumlarla ilgili acilen resmi makamlardan bir açıklama yapılmasını istiyoruz. Yapılacağına da inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Yalçın, “Koronavirüs konusunda tüm insanlığa, ülke insanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1