Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Konut Kredisi Düşünce Tarsus'tada Fırsatçılar Ortaya Çıktı

Orta gelirliler ev sahibi olmak isterken fırsatçılar ev fiyatlarını arttırdı
Tarih: 4 Haziran 2020 Perşembe 10:59
Güncelleme: 4 Haziran 2020 Perşembe 12:21
Konut Kredisi Düşünce Tarsus'tada Fırsatçılar Ortaya Çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Orta gelir grubunu ev sahibi yapacak Cumhuriyet tarihinin en düşük konut kredisi oranları yürürlüğe girince bazı fırsatçılar ev fiyatlarını yüzde 10-20 oranında arttırdı.

Yetkililer vatandaşları fırsatçılara karşı uyararak, "Bu fiyat artıranlar müteahhitler değil. Müteahhitlerin ellerinde bulunan daireler pandemi döneminde el değiştirmiştir. Fırsatçılara dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.

Öncelikle orta gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmak ve inşaat sektörünü desteklemek için kredi oranları sıfır dairelerin yüzde 0,64 ikinci el dairelerin ise 0,74'e düştü.

Cumhuriyet tarihinin en düşük konut kredisi oranları yürürlüğe girince Tarsus'ta ki bazı fırsatçılar ev fiyatlarını da en az yüzde 20 oranında arttırdı.

Devlet, fırsatçılık yapılmasını önlemek adına kredi paketi açıklandığında dairelere zam yapan firmaları paket dışına çıkacağını söylemesine rağmen bu sefer de önceden ev alan bazı vatandaşlar evlerinin fiyatlarını yükseltti.

Yetkililer, "Hükumetimiz bir takım önlem paketleri açıkladı. Bu paketlerden de bizim sektörümüze düşen sıfır konutlarda 0,64, ikinci el dairelerde ise 0,74 oran. Bu oranlar çok güzel. Cumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranı.

Faiz oranına göre herkes dilediği gibi evini alabilir ve bu ekonomimize güzel bir can simidi olur. Hal böyle olunca da piyasamız canlanacak" diye konuştu.

"Fırsatçılara dikkat"

Piyasadaki ev fiyatını artıranların müteahhit olmadığını vurgulayan yetkililer, herkes fiyatları biliyor. Kimse fırsatçılardan ev almazsa fiyatlar inecektir.

Mümkün mertebe insanlar bildikleri kişilere  fiyatları sorsunlar."diye konuştular.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1