Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Kocamaz,”Siyaset adam kazanma sanatıdır, adamla yapılır"

Tarih: 04 Ekim 2018 Perşembe 15:32
Kocamaz,”Siyaset adam kazanma sanatıdır, adamla yapılır"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan açıklama. Başkan Kocamaz, resmi sosyal medya hesabında bir açıklama yayınladı. Kocamaz,” Siyaset adam kazanma sanatıdır, adamla yapılır.”diye konuştu.

Başkanın açıklaması şöyle; Biliyorum ki benim için hepiniz birbirinden değerli yol ve hizmet arkadaşlarımsınız. Ve hepimiz kentimize ve hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri, üstlendiğimiz iş ve görevleri yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz.

Zaman zaman çalışan arkadaşlarımızla konuşurken hizmetin hızı, kalitesi, taşıdığımız vebal ve kaynakların en rantabl şekilde kullanılması gibi hassasiyetlerimizden dolayı ufak tefek sesimizi yükselttiğimiz, kızdığımız, kırdığımız ya da bir vesileyle üzdüğümüz arkadaşlarımız da olmuştur.

Ancak bu tür hareketlerin asla herhangi bir art niyete dayanmadığını, çokta uzun süreli olmadığını, hiç kimseye kin ve nefret beslemediğimizi, hepimizin kul hakkını düşünerek hareket etmesi gerektiğini, işini düzgün yapanların başımızın üzerinde yeri olduğunu, işini düzgün yapmayan, savsaklayan, kaytaran bize fikri bir yakınlığı olduğu gerekçesi ile ayrıcalık bekleyenlerin bizim gözümüzde asla itibar göremeyeceklerini yaptığımız toplantılarda, bayramlaşmalarda defalarca söylemişimdir.

Dolayısıyla seçim sathına girdiğimiz şu günlerde bütün arkadaşlarımdan talebim ve ricam vatandaşın bize yetkisini devrettiği 31.03.2019’a kadar görevlerini hakkıyla yapmaları, herhangi bir aksamaya ve gevşemeye mahal vermemeleri, sokakta konuşulanları dikkate almadan hareket ederek yalnızca işlerine odaklanmalarıdır!

Tabii ki Türkiye'de ve Mersin'de yani dedikodunun membağında yaşıyoruz! Lütfen hiçbir arkadaşımız sorup araştırmadan ya da bizden bir açıklama gelmeden her duyduğuna inanmasın! Yalan, dolan, fitne, fesat, dedikodu ve tezviratlardan etkilenmesin!

Lütfen hiç kimse yarın ne olur diye bir hesabın içine girmesin! Lütfen hiç kimse Belediyemizle, yaşanan süreç ve aday yapılmamamızla ilgili bir tartışmanın içine girmesin. Lütfen hiç kimse yarın yeni bir dünya kurulur, bizde o dünya da şimdiden yerimizi alırız diye düşünmesin! Yarın henüz gelmedi ve ne olacağını Allah’tan başka hiç kimse bilemez!

Herkes taşıdığı sorumluluğun gereği işini düzgün yapıp aşını, ekmeğini helal ettirmek için gayret göstersin. Bildiğimiz ve gördüğümüz bir şey ve bir gerçek var bu halk bizi seviyor. “Verilen kararın yanlış ve haksız bir karar olduğunu düşünüyor, hazırlanan plan ve projelerin ve sürdürülen hizmetin mutlaka devam etmesi gerektiğini belirtiyor.”

Ben bu yaşanan sürecin her şeye rağmen bazı şeyleri görmek, bazı insanları tanımak açısından da hayırlı bir fırsat olduğunu düşünüyorum!

Zira bu süreçte kimlerin samimi, kimlerin samimi olmadığını, kimlerle yol yürünebileceğini, kimlerle yürünemeyeceğini, kimlerin şahsi menfaatler uğruna yılların emek ve birlikteliğine nasıl ihanet ettiklerini, kimlerin tarlasının tekerli olup da yağmura göre yer değiştirdiğini, kimlerin özü ile sözünün bir olmadığını, kimlerin ne kadar riyakar olduğunu, kimlerin konuştuklarıyla adam satma konusunda ne kadar mahir olduğunu ve tüm bunları yaparken Dokuz Işığın şahsiyetçilik ilkesini bir kenara atarak teşkilatçılık kisvesine sığındığını görme fırsatını yakaladık!

Teşkilatçılığın ve Davaya sadakatin ne demek olduğunu az çok 50 yıldır bu işin içinde olan birisi olarak bizler de az ya da çok biliriz. Bu konuda bizden sonraki yeni yetmelerin bize dersler vermeye kalkışmasına da sadece güleriz!

Teşkilatçılık hiç kimseye hakaret ve küfür etme, insanlıktan çıkma, hak, hukuk ve adaletten ayrılma, şahsiyetçilik ilkesini bir kenara atma, samimiyetsizlik, riyakarlık gibi, kraldan fazla kralcılık yapma gibi bir tavsiye de bulunmaz!

Kaldı ki; Sayın Genel Başkan Bahçeli gibi nezaketi her zaman ve her yerde herkese karşı hiçbir zaman elden bırakmayan bir Lider zaten bu tip davranışlara prim vermez. Edep ve adap sınırlarını zorlayarak büyük küçük tanımadan saygısızlık yapma gibi davranışları tasvip etmez! Herkes haddini bilmeli ve medeni ilişkilerini ona göre tanzim etmelidir.

Belediye başkanlığı zor, ağır ve vebali çok büyük olan bir görevdir. Halk bizi istiyorsa bu vebalden, bu görev ve sorumluluktan kaçamayız! Biz siyaseti sadece Allah’ın rızasını kazanmak ve vebalden kurtulmak için yapıyoruz.

Siyaset adam kazanma sanatıdır, adamla yapılır. Adam olmadan, adamı yani halkı dikkate almadan siyasette başarıya ulaşmak asla mümkün değildir. Halkı dikkate almayan, halkın beklentilerine cevap verip onun beklentilerini karşılayamayan hiç bir siyasetin sonuca ulaşma şansı yoktur.

“Yanlış hesap Bağdat’tan döner” diye Ceddimizin yüzyıllar boyu imbikten geçirerek bu günlere taşıdığı söz hala geçerliliğini korumaktadır. Dolayısıyla bizler sabır ve metanetle beklemeye devam edeceğiz.

Bizler bu sabrı gösterirken, herkesin de aynı şekilde edep, adap ve insanlık sınırlarını zorlamadan, ona buna küfür ya da hakaret etmeden, bu işi kişiselleştirmeden, demokratik kurallar çerçevesinde süreci takip etmesini özellikle rica ediyor, yarının sahibi Allah diyerek tüm hemşehrilerimize ve sevgili yol arkadaşlarımıza selam ve saygılar sunuyorum. Allah'a emanet Olunuz.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1