Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Kim Demiş Sadece Erkekler Yapar

Tarih: 14 Şubat 2019 Perşembe 20:38
Güncelleme: 14 Şubat 2019 Perşembe 22:14
Kim Demiş Sadece Erkekler Yapar
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Haber: Aygül Tunç İlhan

Tarsus’ta yaşayan 41 yaşındaki Nurcan Ergül, ailesinin ekonomisine katkı sunmak için akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışıyor.

Tarsus’ta, İsmet Paşa mahallesi Mersin caddesi üzerinde bulunan akaryakıt istasyonu sahibi Ufuk Başer, "kadınların iş dünyasında mutlaka yer alması düşüncesinden yola çıkarak, kadın çalışanları bünyelerine dahil ettiklerini kaydetti.

VATANDAŞLARDAN OLUMLU TEPKİ

Çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışma kararı aldığını belirten 41 yaşındaki Nurcan Ergül, “İş hayatına girmeye karar verdiğimde ilk iş başvuru yaptığım yer olan akaryakıt istasyonunda işe hemen başladım.

Elbette her çalışan kadın ve erkek, daha iyi bir hayat gayesiyle iş dünyasına giriyor. İlk günler bende biraz zorluk çektim. Ancak hemen alıştım. Yaklaşık 4 aydır işime devam ediyorum.

Akaryakıt istasyonumuza gelen sürücüler önce şaşırıyor, sonra (Helal olsun be kadın. Ekmeğini alnının teri ile ekmeğini kazanıyorsun) diyerek beni yüreklendiriyorlar.

Akaryakıt istasyonunda bana iş imkanı veren İşverenim Ufuk Başer'e teşekkür ederim” diye konuştu.


MARKET BÖLÜMÜNDE DE KADIN ÇALIŞIYOR

Akaryakıt istasyonu ait market bölümünde 10 yıldır çalıştığını söyleyen 48 yaşındaki Yasemin Koyu, “Ben de bir kadın olarak akaryakıt istasyonunun market bölümünde çalışıyorum.

Kadınlar iş hayatının her yerinde varlar ve var olmaya devam edecekler”, şeklinde konuştu.

KADINLAR İŞ DÜNYASINDA DA ÇOK BAŞARILILAR

Akaryakıt İstasyonunun sahibi Ufuk Başer ise kadınların iş dünyasında da çok başarılı olduklarını söyledi.

İş dünyasına değen kadın eline sonuna güvendikleri ve bunu desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Başer, topluma örnek olmaktan dolayı da gururlu olduklarını kaydetti.

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1