Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Huzurevi Sakinlerine ‘Kronik Hastalıklardan Korunma Yolları’ Anlatıldı

Tarih: 27 Mart 2019 Çarşamba 22:38
Huzurevi Sakinlerine ‘Kronik Hastalıklardan Korunma Yolları’ Anlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli, ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında yaşamlarına Huzurevinde geçiren sakinlerle bir araya geldi.

İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret eden Huzurevi sakinlerine kronik hastalıklar hakkında bilgilendirme gerçekleştirdiklerini ifade eden Müdür dr. Füsun Kaleli, “Her insanın en önemli isteklerinden biri de sağlıklı olmaktır.

Sağlıklı olmak hastalıklardan uzak olmak diye ifade edilebilir. Sağlıklı olmak “sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunma değil, bir bütün olarak fiziki, ruhi ve sosyal açıdan iyi olma hali” olarak açıklanabilir.

Hastalık, sağlığın herhangi bir nedenle bozulması ve kişi tarafından bu bozukluğun algılanır hâle gelmesidir. Hastalığın nedenleri birbirinden çok farklıdır.

Hatta bir hastalığın birden çok nedeni de olabilir. Ancak, hastalığın genel olarak nedenini bilirsek, önlem ve tedavi de o derece kolay olur.

Hastalıkların bulaşma yollarına göre önlem alarak, kişinin kendisini ve çevresini bulaşıcı hastalıklardan koruması amacıyla geliştirilmiş yöntemlerdir. Örneğin, El yıkama, hasta eşyalarının kullanılmamalıdır” dedi.

Ziyaret daha sonra Huzurevi sakinlerinin soruları yanıtlanarak, sona erdi.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1