Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Hastane Personeline, “Verem Hastalığı’ Anlatıldı

Tarsus Devlet Hastanesi görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Reşat Yeşiloğlu, “Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası’ kapsamında hastane personeline hizmet içi eğitim verdi.
Tarih: 20 Ocak 2020 Pazartesi 21:45
Hastane Personeline, “Verem Hastalığı’ Anlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Hastane toplantı salonunda gerçekleşen hizmet içi eğitim toplantısında konuşan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Reşat Yeşiloğlu, hastalığın belirtileri hakkında şunları söyledi:

“Halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, üç haftadan uzun süren öksürük, gece terlemesi, ateş, balgam çıkarma ve göğüs ve sırtta ağrı olması verem hastalığının başlıca belirtileridir.

Belirtiler genellikle hafif başlar ve yavaş ilerler. Hastalar bu şikâyetlerini başka nedenlere bağlayabilir ve doktora geç gidebilirler.

Bu durum hastalığın vücutta daha da yayılmasına ve tutulan organın daha da tahrip olmasına neden olur.Bu arada hasta çevresine mikrop saçar ve daha fazla kişinin enfekte olmasına sebep olur.

Bu nedenle üç haftadan uzun süren öksürük ve diğer yakınmaları olan kişilerin ücretsiz hizmet veren verem savaş birimlerine ya da en yakın sağlık merkezlerine başvurmaları çok önemlidir” diye konuştu.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1