Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Ekmek Aşkı'ndan İhtiyaç Sahiplerine Her Gün 100 Ekmek

​​​​​​​Tarsus'ta pide ekmeği imal eden Ekmek Aşkı adlı fırının sahibi iki kardeş, Koronavirüs ile mücadele kapsamında evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine her gün 100 adet çifteli sıcak pide ekmeği gönderiyor.
Tarih: 27 Mart 2020 Cuma 16:14
Güncelleme: 27 Mart 2020 Cuma 21:57
Ekmek Aşkı'ndan İhtiyaç Sahiplerine Her Gün 100 Ekmek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus ‘ta pide ekmeği imal eden Ekmek Aşkı adlı fırının sahibi iki kardeş, Koronavirüs ile mücadele kapsamında evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine her gün 100 adet çifteli sıcak pide ekmeği gönderiyor.

Eski Gül Pide Fırını sahibi Merhum Yusuf Gül’ün  oğulları Murat ve Bülent Gül kardeşler, baba mesleğini sürdürüyor.

Yeni adıyla Ekmek Aşkı adlı fırının sahipleri Murat ve Bülent Gül kardeşler, “Bugünlerde zorlu ve mücadele isteyen bir süreçten geçiyoruz.

Çoğu insan zor durumda. Biz bir fırıncı esnafı olarak özellikle yaşlı, muhtaç ve kimsesiz olanların 65 yaş üstü veya kronik hastalıkları bulunanların sokağa çıkmalarının yasaklanması üzerine muhtarlarımız kanalıyla ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırma kararı aldık” dediler.

İhtiyacı olan herkese güçlerinin yettiğince yardıma hazır olduklarını ve bu zor günler geçinceye kadar herkesin aynı özveriyle davranması gerektiğini belirten Murat ve Bülent Gül kardeşler, “Herkes evine ekmek götürsün. İhtiyaç sahiplerine ekmekleri muhtarlarımız aracılığıyla her gün ulaştıracağız” diye konuştular,.

Murat ve Bülent Gül kardeşlerin bu güzel hareketi takdirle karşılandı. 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1