Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

DP adayı Yılmaz net konuştu: “Bunlar son çırpınışları”

Tarih: 28 Mart 2019 Perşembe 22:43
DP adayı Yılmaz net konuştu: “Bunlar son çırpınışları”
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Mersin’de Cumhur İttifakı adayları tarafından gökdelen duvarına asılan dev ‘Teşekkürler Mersin’ afişini korkunun sahaya yansıması olarak tanımlarken, “Bunlar son çırpınışları. 1 Nisan sabahı zafer demokrasiye gönül verenlerin olacak” dedi.
 
Bu seçim farklı seçim
 
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, 2019 Mahalli İdareler Seçimine sayılı günler kala çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Mahalle gezileri, halk buluşmaları, esnaf ve vatandaş ziyaretleri ile sivil toplum kuruluşları toplantıları ile Mersin’de yaşayan herkesten demokrasiye sahip çıkmak ve hizmetlerin devamı için destek isteyen DP Adayı Yılmaz, 25 günde fark yaratmayı başardı.

Gittikleri her yerde sevgi seliyle karşılandıklarını ve insanların mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz’ın adaylığının kabul edilmemesine tepki gösterdiğini ifade eden Yılmaz, “Bu öyle farklı bir seçim ki, artık bu seçim yerel yönetimler seçimi olmaktan çıktı.

Ankara bunu bir beka meselesi haline getirirken Mersin’de bu seçim bir demokrasi ayıbına dönüştü. İnsanların seçme ve seçilme haklarının önüne, Sayın Burhanettin Kocamaz’ın önüne çok farklı bir şekilde, bile isteye, programlanmış bir şekilde engeller koyuldu.

Bunu yaparken bir başka alternatifin doğabileceğini düşünmediler. Benim gelmemle birlikte başta Sayın Kocamaz olmak üzere tüm Mersin halkının destekleriyle karşılanmam bütün hesaplarını bozdu. Şimdi geldiğimiz noktada 25 gündür sahada olmama rağmen ulaştığımız insanların sevgi seliyle karşılaşıyoruz.

İnsanlarda aynı zamanda bu yaşananlara ve bu rezaleti Mersin’e yaşatanlara karşı da çok büyük tepki var. Merkezden kırsala, en ücra, en uzak noktalarda yaşayan vatandaşlarımız bile bu seçimde yerel hizmetten ziyade yaşananlar nedeniyle demokrasiye sahip çıkmak için bizlere destek veriyor.

Her kesimden insan ‘Biz vefalıyız, benim hakkıma tecavüz edildi ve ben bu saatten sonra demokrasi davamın peşindeyim’ diyor. Bu nedenle bu seçim çok farklı bir seçim” dedi.
 
“Cumhurbaşkanının yüzünü gördünüz mü?”
 
Mersin’de 52 katlı gökdelenin duvarına Cumhur İttifakı adayı tarafından asılan ‘Teşekkürler Mersin’ yazılı afiş ile Tarsus’ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulunan DP Adayı Yılmaz, daha seçim olmadan kazanmış havası yaratmaya çalışıldığını ancak bu algı operasyonlarına 1 Nisan sabahı gereken cevabın verileceğini ifade etti.

Teşekkür afişi ve zafer yürüyüşünü korkunun sahaya yansıması olarak adlandıran Yılmaz, “Baktığınız zaman bu korkunun sahaya yansımasıdır. Sayın Cumhurbaşkanının televizyon kanallarının ortak yayınındaki yüzünü gördünüz mü?

Sanki gerçek anketler yapılmış gibi, sanki kazanmışlar gibi bir algı yaratma çabasındalar ama bu da son çırpınışları.

Bizim elimizde de anketler var, hem de başarı anketleri var. Önemli olan son dakikaya kadar dürüstçe çalışmak, memlekete, millete ne katabiliriz onu anlatabilmek ve bu anlattıklarınıza da halkı inandırabilmek, onların güvenini kazanabilmek.

Mersin’de gökdelene dev afişler asmışlar teşekkürler Mersin diye. Belli ki çok büyük paralar ödemişler. Tarsus’ta da bir zafer yürüyüşü düzenlemişler yine sanki kazanmış gibi.

Bunların hepsi algı yaratabilmek için ortaya serilen son çırpınışlar. Asıl 1 Nisan sabahı yüzlerine yapışacak ifade, bu kentin, bu milletin zaferi olacaktır” diye konuştu.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1