Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Darbe Kalkışmasına Tarsus'ta Tepki

Tarsus’ta vatandaşlar İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimine tepki göstererek sokaklara indi.
Tarih: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:18
Darbe Kalkışmasına Tarsus'ta Tepki
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta vatandaşlar İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimine tepki göstererek sokaklara indi.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerde Jandarma karakolunun önünde güvenlik önlemi aldı.
 
Dün gece saatlerinde TSK’da bir grubun darbe girişimine Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Tarsus'ta Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile hep bir ağızdan tekbir getirerek “Ne mutlu Türküm diyene” “Recep Tayyip Erdoğan,” sloganları atarak Tarsus Kaymakamlığının önüne geldi.
 
Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca ile Belediye Başkanı Şevket Can, kalabalığı sağ duyuya davet etti ve provokasyona gelmemeli için uyarıda bulundu.
 
Milli iradeye sahip çıkan Tarsuslulara hitap eden Kaymakam Bekir Atmaca, “Milli irade galip gelecektir. Bunu burada belirtmek istiyorum. Şu an burada polisimiz, jandarmamız var.
 
Burada kalabalık olduğu zaman provokasyon olabilir. Bu tür kalabalıklarda provokasyon olabilir, bizi birbirimize düşerek kişilere karşı tedbirli olalım.” dedi.
 
Belediye Başkanı Şevket Can ise, “Kıymetli hemşerilerim, Tarsus’ta sayın Kaymakamımızın başkanlığında ve önderliğinde jandarmamız emniyetimizle el ele yürek yüreğe, sizlerle beraber gönül gönüleyiz. Biz milli iradeye sahip çıkıyoruz.
 
Demokrasiye inanıyoruz. Demokrasimize sahip çıkıyoruz. Ancak gerekli mesajlar Türkiye’nin her tarafından verilmiştir.
 
Biz Tarsus Kaymakamımızın başkanlığında sizlerle beraberiz bunu bilin. Bize düşen görev halkımızın burnu kanamasıdır” ifadesini kullandı.
 
Öte yandan İlçe Jandarma Komutanlığın çevresin geniş güvenlik önlemi alan karakola çıkan tüm caddelere zırhlı araçlar yerleştirerek tedbir aldığı dikkat çekti.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1