Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Çukurova Havalimanı İhalesinin Kazananı Belli Oldu

Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin ihalesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.
Tarih: 18 Mart 2020 Çarşamba 13:51
Çukurova Havalimanı İhalesinin Kazananı Belli Oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin ihalesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.

İhaleye 2 firma teklif verdi. Limak - Kalyon - Cengiz inşaat ortak girişimi şartlı teklif vermesi nedeniyle elendi.

Günbeton İnşaat - Terminal Yapı Ticaret ortak girişimi pazarlık neticesinde 100 milyon euro kira bedeli karşılığında ihaleyi kazandı. Çukurova Havalimanının toplam yatırım tutarının 250 milyon euroya ulaşması bekleniyor.

Aylardır beklenen Çukurova Havalimanı ihalesinin kazananı belli oldu. DHMİ Genel Müdürlüğü'nde yapılan ihaleye 2 firma katıldı. 

Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılması kararlaştırılan ihale için teklif veren firmalar Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş./ Kalyon Hav. ve İnşaat A.Ş./ Cengiz İnşaat San.ve Tic.A.Ş. Ortak Girişimi ile Günbeton İnşaat ve Tic. A.Ş./Terminal Yapı Ticaret A.Ş. Ortak Girişimi oldu.

DHMİ Kamu Özel Sektör İşbirliği Dairesi Başkan Vekili ve İşletme Dairesi Başkanı Mehmet Cemil Acar'ın başkanlığındaki ihale komisyonunun huzurunda başlatılan ihaleye her iki firmanın da tekliflerinin uygunluğunun tespiti üzerine iç zarf belgeleri Noter ve firma temsilcilerinin huzurunda açıldı.

Günbeton İnşaat ve Tic. A.Ş. - Terminal Yapı Ticaret A.Ş. Ortak Girişimi ile yapılan pazarlık neticesinde 100 milyon euro kira bedeli karşılığında ihale sonuçlandırıldı. İhale sonucu İdarenin Yönetim Kurulunca kabulünü müteakip, Ulaştırma ve Altyapı Bakanının onayı ile kesinlik kazanacak

Çukurova Havalimanının toplam yatırım tutarının 250 milyon euroya ulaşması beklenmekte. 

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1