Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Çok Sevdim Yalan Oldu Çalıntı mı? Sorusunun Cevabı Belli Oldu

İki sanatçı el sıkıştı.
Tarih: 16 Eylül 2019 Pazartesi 19:04
Çok Sevdim Yalan Oldu Çalıntı mı? Sorusunun Cevabı Belli Oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Türkiye gündemine bomba gibi düşen Fatih Bulut tarafından seslendirilen Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısının sahibi belli oldu.

Şarkının %65'i Tarsuslu Aşık Hüseyin Akan'ın,%35'inin ise Fatih Bulut'a ait olduğu öğrenildi.

Parçayla ünlenerek bir anda en çok konuşulan isimler arasında giren şarkıcı Fatih Bulut, Tarsus'a gelerek Aşık Hüseyin Akan'dan helallik aldı.

Bulut gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yanlış anlama oldu. Eserin gerçek sahibi Aşık Hüseyin Akan. Ancak bunu bilmiyordum, dedi.

Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısıyla youtube'da 50 milyondan fazla kez dinlenen şarkıyı yorumlayan Fatih Bulut, “Maalesef ortada bir yanlış anlama var. Hiç kimse kimsenin duygusunu almaz. Vallahi, billahi yüyürken yerde para bulsam eskiden almış olduğum bir dersten dolayı şöyle havaya kaldırırım bu para kimin diye sorarım. Adımız hırsıza çıktı kurban olduğum.

Sen yüreği güzel bir insansın, yüreği güzel bir emmisin. İnan bu yeğenin de sana aynıydı. Sevenimiz var sevmeyeniz mi de. Netice de Türkiye'yi temsil edeceğiz.

Eseri, Mustafa Balcı ile birlikte yaptık, Mustafa Balcı kendisine ait olduğunu söyledi. yüz 50'si onun, yüzde 50'sini ben düzenledim, kendi sözlerimi koydum.

Bilseydim eserin gerçek sahibinin Hüseyin ağabeyin olduğunu, gelip kapısını çalmaz mıydım, izin almaz mıydım. Bir müsaade almaz mıydım.

Kimse kimsenin hakkını alamaz, duygularıyla oynayamaz, leke de çalamaz. Şarkının bu kadar tutulacağını tahmin etmiyordum, Kayseri'yi temsil edeyim diye yola çıktık, sonra Tarsus, sonra Türkiye'yi dünyada temsil ediyoruz. Allah sevenlerimizden razı olsun. Bizi takip etmeye devam etsinler, çok güzel eserlerimiz var” dedi.

Davasını geri çektiğini söyleyen Aşık Hüseyin Akan, “Fatih bey doğru söylüyor, bir yanlış anlaşmadan kaynaklandı. Mustafa Balcı'dan kaynaklanan bir olay, bir yanlış anlaşma.

Ben yeğenim dinledim, kendisinde suç olmadığını öğrendim. Benden onun için davamı geri çekiyorum. Mustafa Balcı'nın yanlış aktarmasındadır. Fatih de biraz da beni kızdırdı.

Ben kimseye hırsız demedim kelimeyi ağzıma almadım. Fatih kardeşimin yolu açık olsun, ortadaki sorun bitti. Allah işini gücünü rast getirsin.

Eserin yüzde 35'i Fatih Bulut'a ait, yüzde 65'i bana aittir. Böyle güzel söyledikten sonra bizde eser çok, güzel kardeşimize veririz. Allah işini rast getirsin” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından sazı eline alan Hüseyin Akan ile Fatih Bulut eseri birlikte söyledi. İŞTE O ŞARKI 
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1